2024, gegužės 22, Trečiadienis

Dailės galerijoje – Arvydo Martinaičio tapybos paroda

Birželio 21 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Arvydo Martinaičio tapybos paroda „Raudonkepuraitė–is ir co“.

Dailininko ekspresyvioje kūryboje naudojama materija – spalva, potėpis ir linija. Iš jų randasi kūrinių personažai: raudonkepuraitės, kiškiai, kaukėti vyrai. „Pastarieji atsikartoja įvairiuose paveiksluose. Jie juda. Pereina iš vieno būvio į kitą“, – atskleidžia tapytojas. Menininko drobėse veikėjai – lyg vienas kito refleksijos, vieno kūno dalys. Jie mainosi tarpusavyje, persikūnija ar sugrįžta atgal į savo pirminį būvį – tarsi prisidengdami įvairiomis kaukėmis.

„Jei būdamas su žmonėmis esi atviras, tikras – tau gresia sunaikinimas. Kaukės, kuriomis prisidengiame kiekvienas, – kaip žaidimas, kurio taisyklių paisome. Tačiau kartais tas taisykles norisi laužyti ir sukurti kitokį pasaulį. Todėl kūryboje eksperimentuoju. Ieškau. Man patinka ir provokuoti…“ – viename interviu mintimis dalijasi tapytojas.

Logikos pradiniame A. Martinaičio kūrybinio proceso etape mažai, ji lieka kaip reziumė. Iš daugybės sukurtų vaizdinių išrenkami vienetai, jie, kaip deimantai, apšlifuojami ir paliekami gyventi savo įvairiapusį gyvenimą. „Aišku, tai tik subjektyvi iliuzija, nes kūryba it koks driežas – rodos, pagauni ją už uodegos, o ji nubėga šelmiškai besijuokdama… Metai bėga, ir kuo toliau, tuo labiau tenka pasilikti tik su tuo driežu, atsiriboti nuo visko, pasilikti tik čia – Didžiajame žaidime“, – sako dailininkas.

Parodos „Raudonkepuraitė–is ir co“ ekspoziciją sudaro ne tik didelio formato paveikslai, bet ir mažos drobės, piešiniai. Pasak autoriaus, kūryba pateikiama įvairiomis formomis tam, kad pasiektų ne tik menu besidominčius, bet ir jį dar tik atrandančius parodos lankytojus.

Paroda Dailės galerijoje veiks iki liepos 16 dienos.

Tapytojas Arvydas Martinaitis gimė 1971 metais Kaune. 1989–1993 m. studijavo Kauno Aukštesniojoje meno mokykloje. 1993–1999 m. – Vilniaus dailės akademijoje tapybą (magistras) pas profesorių Povilą Ričardą Vaitiekūną. Nuo 1999 metų dėsto Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Nuo 2007 metų yra Dailės katedros vedėjas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai