2024, birželio 12, Trečiadienis

Dailės galerija pirmąkart dalyvauja tarptautinėje parodoje „Balttour“

Unikali šiuolaikinės keramikos kolekcija ir galimybė pačiam tapti kūrėju – taip Panevėžio miesto dailės galerija kviečia atvykti į Panevėžį tarptautinės turizmo parodos „Balttour 2020“ lankytojus.

Galerijos atstovai šiandien Rygoje prasidėjusioje parodoje pristato edukacinę ekskursiją „Panevėžio tarptautiniai keramikos simpoziumai: faktai ir istorijos“ ir edukacines kūrybines programas. Panevėžio stende lankytojai kviečiami išbandyti vieną iš programų  – trumpam pasinerti į kūrybinį darbą ir sukurti paveikslą monotipijos technika.

„Dalyvaudami tarptautinėje turizmo parodoje siekiame kuo plačiau paskleisti žinią apie ypatingą kultūrinio turizmo objektą – Panevėžio miesto dailės galeriją, kurioje yra sukaupta šiuolaikinės keramikos kolekcija, neturinti  analogų Rytų Europos regione. Kartu mes turistams siūlome įdomių kūrybinių veiklų, nes apsilankius galerijoje galima ne tik pamatyti parodas, sužinoti apie šiuolaikinį vizualųjį meną, bet ir patirti kūrybos džiaugsmą“, – sakė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Dailės galerija Latvijos tarptautinėje parodoje „Balttour“ dalyvauja pirmą kartą, bet patirties tokiuose renginiuose jau sukaupta.

„Trejus metus iš eilės, bendradarbiaudami su Panevėžio turizmo informacijos centru, galeriją pristatome tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“ Vilniuje. Praėjusį savaitgalį galerijos darbuotojai taip pat dalyvavo šioje parodoje ir sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo Panevėžiu ir  jo meno įstaigomis. Žmonės ieško dar nepažintų kultūrinių vietų, nepatirtų įspūdžių, tad kultūrinio turizmo lauke mes tikrai turime ką pasiūlyti miesto svečiams“, – sakė E. Žukauskas.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Nuotr.

Panevėžio stende apsilankė Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje pirmasis sekretorius Donatas Vainalavičius (centre).

Turizmo parodos lankytoja išbando vieną iš Dailės galerijos edukacinių kūrybinių programų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai