2024, liepos 12, Penktadienis

Dailės galerija meno mugėje „ArtVilnius’17“ pristatys iš Panevėžio kilusį menininką Das Vegas

reklama rubai

Panevėžio miesto dailės galerija birželio 8–11 dienomis dalyvaus didžiausioje Rytų Europos regione VIII tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“. Galerija pristatys Lietuvoje ir už jos ribų žinomą menininką Das Vegas. Jo kūrinių ekspoziciją ir performansą „Meno vertė: aukcionas“ bus galima išvysti stende Nr. 5.09.

Kiek kainuoja meno kūrinys? Kokia jo vertė? Šį klausimą Das Vegas kelia Europos finansų sostinėje Ciuriche, Europos finansų aplenkiamoje Lietuvos šiaurėje, Galerijų savaitgalyje Kaune, atominę erą liudijančiame reaktoriuje Stokholme, o dabar – ir šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“.

„Gausybe mitų, šnabždesių ir sandorių už uždarų durų apgaubtą meno pasaulį tarsi įprasta laikyti atsietu nuo rinkos dėsnių. Gana įprasta apie meno studentą galvoti kaip apie būsimą bedarbį arba valstybės fondų pašalpos nuolat kaulijantį veltėdį, gana įprasta kalbėti apie tai, kaip meno ir kultūros sektorius turi poreikių, tačiau neneša (finansinės) naudos valstybei“, – teigia daugelio meno projektų koordinatorė Daina Pupkevičiūtė.

Pasak D. Pupkevičiūtės, kaip atsakas į visas minimas polemikas, o gal kaip jų tęsinys ar net kurstymas, atsiranda Das Vegas skaitinės estetikos kūriniai: videodarbai, bėgančios eilutės, tapybos darbai, kasos kvitų knygos, kolaboratyviniai performansai, 2% panaudos projektas, kablelio projektas. Visuose juose tėra viena: skaičius ar, veikiau, skaičiai, kurie nurodo darbo kainą, jį įvertina rinkoje veikiančiais vienetais. Konceptualiojo meno žinovams tai regisi pakankamai linksmas žaidimas – galerijų sienose kabo globaliosios ekonomikos ir meno rinkos kritika, tačiau nemenkai daliai žiūrovų tai neretai atrodo nemenkas kantrybės išbandymas.

Das Vegas, akivaizdu, smaginasi, galėdamas pasitelkti ekonomikos dėsnius, informacinių technologijų tobulėjimo keliamus klausimus, Didžiųjų duomenų (Big Data) strategijas, masinio stebėjimo mechanizmus, idant galėtų „hakinti“ – nulaužti ar bent pagrasinti demaskavimu –įsisenėjusiais principais veikiančią meno lauko verčių (ir kainų) matavimo sistemą.

Panevėžyje gimęs ir augęs, dabar tarp Vilniaus ir Stokholmo gyvenantis menininkas Das Vegas sako, kad jo, kaip asmenybės, meno suvokimą padėjo formuoti gimtojo miesto Dailės galerijoje aplankytos parodos ir Panevėžio dailės mokyklos pedagogai.    

Das Vegas – žinomas tarpdisciplininis menininkas, jo darbai buvo eksponuoti daugiau nei 120-tyje parodų ir pasaulio medijų meno festivalių, įskaitant Europos šiuolaikinio meno bienalę „Manifesta“, Stambulo bienalę, Talino spaudos trienalę, meno festivalį Brazilijoje „Video Brasil“, Barselonos šiuolaikinio meno festivalį.

Menininko Das Vegas performansas „Meno vertė: aukcionas“ vyks:

birželio 8 d. 15.00–16.00 val.,

birželio 9 d. 18.00–19.00 val.,

birželio 10 d. 13.00–14.00, 16.00–17.00 val.

Vedėja Daina Pupkevičiūtė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai