2024, birželio 12, Trečiadienis

D.Rapšys iš Švedijos grįžta su medaliais

Aštuoni Lietuvos plaukikai dalyvavo jau ketvirtą kartą Švedijos plaukimo federacijos organizuojamose „Swim Open Stockholm“ varžybose. Per  keturias dienas Stokholme plaukikai turėjo puikią galimybę pasivaržyti su sportininkais ne tik iš Švedijos, bet ir kitų valstybių, o taip pat dar kartą pasitikrinti jėgas ir įvykdyti normatyvus į šią vasarą vyksiančius suaugusiųjų ir jaunimo čempionatus.

„Swim Open Stockholm“ yra dalis „Nordic Swim Tour“, kurio pirmieji du etapai šiemet vyko Suomijoje („Helsinki Swim Meet“) ir Norvegijoje („Bergen Swim Festival“). Vienintelis lietuvis, nepraleidęs nė vieno iš jų, yra Giedrius Titenis.

Kiekviename nuotolyje pirmosios vietos nugalėtojas gavo 600€, antrosios – 300€, trečiosios – 100 eurų. Geriausiems (pagal FINA taškus) trims varžybose dalyvavusiems plaukikams ir plaukikėms skirti 7500€ už pirmąją, 5000€ už antrąją ir 2500€ už trečiąją vietą. Iš viso plaukikai išsidalino per 64 tūkst. eurų.

Iš viso šiose varžybose lietuviai pelnė 4 apdovanojimus:

2 sidabro medalius pelnė Danas Rapšys
1 bronzos medalį Giedrius Titenis
1 sidabro medalį parsiveš K.Tetervkova

Paskutinę „Swim Open Stockholm“ varžybų dieną Lietuvos plaukikai užbaigė pakilia nata. Ryte naują Lietuvos rekordą užfiksavo Danas Rapšys, o vakare Kotryna Teterevkova iškovojo sidabro medalį.

Plaukdamas 800 m. laisvuoju stiliumi panevėžietis Danas Rapšys daugiau nei 16 sek. pagerino Lietuvos rekordą ir  įvykdė šios rungties olimpinį ir pasaulio čempionato „B“ normatyvus, tačiau galutinėje įskaitoje liko devintas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai