2024, birželio 21, Penktadienis

COVID-19. Panevėžio ligoninė-užsikrėtęs ligonis gyvas

reklama rubai

Nustačius naują koronoviruso atvejį iš PAR  grįžusiam gerai žinomam verslininkui ir pasklidus gandams apie jo mirtį šiandien surengtoje spaudos konferencijoje Panevėžio Respublikinės ligoninės direktorius A.Skorupskis teigė, kad “ligonis nėra miręs, jis gyvas. Ligonis gydomas izoliuotame, reanimaciniame padalinyje. Jam teikiama visa pagalba”.

Ligonis visos kelionės metu turėjo sveikatos problemų, Lietuvoje į medikus vyras kreipėsi kovo 12 dienos naktį. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo hospitalizuotas dėl gastroenerokolito. Tik vėliau jam nustatytas koronavirusas. Ligoninės direktorius nepaneigė, kad medikai dirbo be apsaugos priemonių.

„Jis yra pagyvenęs, turi gretutinių ligų visą klasikinį buketą, kuris yra aprašytas literatūroje. Tas ir apsprendė jo sunkią būklę”.- sako A.Skorupskas.

Pasak ligoninės direktoriaus, visi su susirgusiuoju kontaktavę žmonės yra žinomi, registruoti. Pirmu etapu tirti dėl covi-19 infekcijos išsiųsti 50 mėginių. Tarp jų ir su ligoniu kontaktavusių medikų. Vėliau bus siunčiami kiti mėginiai.

Paklaustas ar užteks medikamentų ir apsaugos priemonių ligoninės direktorius A.Skorupskas teigė – “tikrai nepritruksim nei vaistų, nei deguonies, nei priemonių, nei kitų dalykų – jų turime pakankamus kiekius, bet papildoma partija iš rezervo jau važiuoja į Panevėžį.”

Kas kita-plaučių ventiliavimo įranga, kurios Lietuvoje trūksta. Mūsų duomenimis Panevėžio Respublikinė ligoninė turi tik vieną plaučių ventiliavimo aparatą, kuris naudojamas naujagimių skyriuje.

Pietų Afrikos Respublikoje su verslo misija lankėsi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegacija. Iki praėjusios savaitės nei PAR, nei Turkija per kurią buvo skrendama į tolimą šalį, nepateko į užsikrėtusių valstybių sąrašą.

 

 

 

 

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai