2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Charkivo teatro pasirodymas Panevėžyje

reklama rubai

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, išgirdęs Kultūros ministerijos raginimą rengti bendradarbiavimo projektus su Ukrainos menininkais, ėmėsi inciatyvos organizuoti Charkivo Mykolos Lysenko nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro / Skhido Opera gastroles Lietuvoje. LNOBT atstovams teko pasirūpinti 250 kolegų iš Ukrainos apgyvendinimu, sudaryti jiems repeticijų sąlygas, rasti scenas svečių pasirodymams. Šioje sudėtingoje situacijoje, kai Charkive nėra galimybių jokiai teatro veiklai ir apskritai saugiam gyvenimui, gastrolės, suteikiančios galimybę artistų darbui, jų pasirodymui scenoje yra itin svarbūs. Lietuvos miestuose bus rodomi operos ir baleto spektakliai bei gala koncertai.

Charkivo teatras, skaičiuojantis jau 146-ą sezoną, – vienas žymiausių savo regione, ir priverstinė tyla teatre artistams yra pražūtinga. Skhido Opera, Europos asociacijos Opera Europa narė, kaip ir daugelis Ukrainos teatrų, atstovauja Europos kultūros vertybėms Ukrainoje. Tris ketvirtadalius teatro repertuaro sudaro Europos kompozitorių kūriniai. Pastaraisiais metais teatras ne kartą buvo laukiamas svečias Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos, Kroatijos ir kitų Europos šalių scenose. „Šias gastroles pavadinome Europos keliu, nes šiandien mūsų šalis, Ukraina, išgyvendama bene sunkiausią naujosios istorijos etapą, tęsia savo kelią į Europą,“ – rašoma teatro pranešime.

Charkivo Mykolos Lysenko nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastrolių Lietuvoje programoje – kūriniai, neabejotinai tapsiantys išskirtiniais pasirodymais. Europos kelio programoje Lietuvos žmonėms Charkivo teatras dovanoja savo muzikantų, operos dainininkų ir baleto šokėjų aukštą sceninę meistrystę. Gastrolių repertuare – du koncertai (ukrainietiškos ir pasaulio muzikos), iškilmingas baleto gala koncertas, opera Karmen, W. A. Mozarto Requiem. Ypatingas, žiūrovams netikėtas reginys – spektaklis Fortūnos ratas, tai gerai žinomos Carlo Orffo chorinės kantatos Carmina Burana ir šokio kalbos derinys.

„Su Lenkijos ir Ukrainos kultūros ministrais esame išvystę bendravimą Liublino trikampio formatu, kiekvieną dieną kartu svarstome klausimus, susijusius su Ukraina. Na, o šis susitikimas Vilniuje – tai ir džiaugsmas, ir skausmingas suvokimas, su kokiu moraliniu nusiteikimu pas mus atvyko artistai, tėvynėje neturintys galimybių savo profesinei veiklai. Linkiu, kad čia jų praleistas laikas leistų nors šiek tiek atitrūkti nuo bjaurios realybės, nors, aišku, viena žmogaus pusė visuomet galvos apie tai, kas vyksta gimtojoje žemėje. Kuo toliau, tuo labiau suprantame, kad ne tik ginklai kare yra svarbu, nes ir pats karas iš esmės vyksta tarp kultūros ir nekultūros, tarp civilizacijos ir brutalumo“, – kalbėjo kultūros ministras Simonas Kairys.

„Organizuodami gastroles, kartu su LNOBT vadovais itin greitai atlikome tai, kas paprastai užtrunka metus. Atvykome čia su plačia programa, kurią pristatysime įvairiuose Lietuvos miestuose. Bet labiausiai esame išsiilgę publikos. Pirkdami bilietus į mūsų pasirodymus, prisidėtumėte prie paramos Ukrainos kultūrai“, – sakė Charkivo teatro vadovas Oleg Oriščenko. Ukraina dabar ir amžinai!

Renginys vyks gegužės 4 d. 18 val. Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose.

Iškilmingas baleto koncertas, pristatantis Charkivo teatro baleto šokėjų aukštą sceninę meistrystę. Koncerto programoje – ryškiausių klasikinių ir modernių baletų fragmentai. Koncerte griežia Charkivo teatro simfoninis orkestras, diriguojamas Dmytro Morozovo.

Visi už bilietus gauti pinigai bus skirti Charkivo teatrui.

 

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai