2024, birželio 21, Penktadienis

Bus minimos įstojimo į NATO metinės

reklama rubai

Rytoj, kovo 29 d., bus minimos įstojimo į NATO 13-osios metinės. Prie Panevėžio miesto savivaldybės 8 val. tradiciškai NATO vėliavą iškels Panevėžio įgulos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono bei Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų Vyčio apygardos 5-sios rinktinės kariai ir Šaulių sąjungos Alfonso Smetonos šaulių 5-sios rinktinės šauliai.

NATO – politinė ir karinė Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija, kurios nare Lietuva tapo 2004 m. kovo 29 d. Nuo to laiko Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų Vyčio apygardos 5-sios rinktinės kariai dalyvavo šešiose tarptautinėse taikos rėmimo operacijose stiprinant taiką ir demokratines vertybes Irake, Afganistane ir Kosove. 2016 m. vykdė budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose, šiemet remia kitus Lietuvos kariuomenės vienetus, tęsiančius budėjimą.

2014 m. įvykdyta Krymo aneksija ir vėlesni įvykiai Ukrainoje parodė, kad grėsmės yra realios ir čia pat Europoje, tačiau tai tik dar labiau suvienijo NATO partnerius ir privertė ryžtingai veikti siekiant atgrasinti Rusiją nuo galimos karinės agresijos prieš Lenkiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją.

- Reklama -

Naujausi straipsniai