2024, birželio 22, Šeštadienis

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

reklama rubai

Kovo 20 d. Panevėžyje organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija – iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių, vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos. Sumokant atliekų turėtojui – automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių, automobilių ir pramoninių akumuliatorių atliekos, netinkamos eksploatuoti transporto priemonės. Atliekas tvarkančiai įmonei galėsite išskirtinėmis sąlygomis perduoti ir kitas atliekas.

Jeigu įmonė, įstaiga ar organizacija, gyventojai turi išvardytų atliekų, prašome iki kovo 15 d. registruotis el. paštu atliekos@atc.lt arba tel. 8 5 206 09 01.

Norintys priduoti nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius, nelegalius transporto priemonių ardytojus kviečiami kreiptis el. paštu atliekos@gia.lt arba tel. 8 600 900 30.

Primename: elektros ir elektroninėje įrangoje, baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis – reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas, rūšiuodamas atliekas ir atiduodamas perdirbti bei pakartotinai naudoti, padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudoti netinkamas automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir teršia orą.

Daugiau informacijos – www.gia.lt, www.eei.lt.

Ekologinės akcijos organizatoriai – Panevėžio miesto savivaldybė, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija, Gamintojų ir importuotojų asociacija, Atliekų tvarkymo centras.

Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į prizus, keliones, ekskursijas. Informacija – www.mesrusiuojam.lt.

- Reklama -

Naujausi straipsniai