2024, birželio 21, Penktadienis

Bronius Matelis nusprendė jungtis prie TS-LKD frakcijos Seime

reklama rubai

Šiandien Seimo narys Bronislovas Matelis išplatino pranešimą.

“Noriu informuoti, kad šiandien priėmiau sprendimą jungtis Seime į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakciją.

Buvau gavęs šios frakcijos seniūno G.Landsbergio kvietimą, galima sakyti, jo net tikėjausi, todėl buvo malonu šiandien frakcijos posėdyje išgirsti bendruomenės nuomonę, jog esu laukiamas. Taigi ir tas sprendimas gavosi toks abipusis.

Apie tokią galimybę su G.Landsbergiu kalbėjomės seniai ir tada aš buvau atviras – aktyvus dalyvavimas Sąjūdžio veikloje, 1991 metų Sausio 13-ąją dalyvavimas Parlamento gynyboje, suformavo mano pažiūras.

Niekada nebuvau jokios partijos narys, liksiu nepartiniu ir tapęs TS-LKD frakcijos nariu. Į Seimą esu išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas, pats susimokėjau visus tam reikalingus mokesčius, pats su artimaisiais rinkome parašus, todėl jaučiuosi itin įsipareigojęs savo rinkėjams. Jei yra dėl ko gailėtis, tai tik dėl to, kad leidau R.Karbauskiui įrašyti savo pavardę į jo partijos sąrašą.

Tačiau niekada nemokėjau gyventi ir niekada negyvensiu klaidoje. Visada visiems kalbėjau tiesiai ir atvirai, toks liksiu ir ateityje, o šiuo metu priėmiau sprendimą ir turiu galimybę žvelgti į priekį.

TS-LKD frakcija šiuo metu yra vienintelė gausi ir stipri jėga, galinti pasipriešinti valdančiųjų norui kištis į visuomeninio transliuotojo turinį. Tai – bandymas griauti demokratijos pagrindus.

Gaila, tačiau Seime yra sukurta labai daug komisijų, tačiau nė vieną jų nėra skirta tam, kad spręstų konkrečių žmonių bėdas. Visos jos rezga ir svarsto tai Jakeliūno, tai Karbauskio, tai Širinskienės pasiūlytą keršto kažkam planą. Negaliu būti to plano dalimi ir džiaugiuosi, kad mano ir TS-LKD frakcijos nuomonė sutapo.

Ką gausiu jungdamasis į TS-LKD frakciją? Juk atsisakau seniūno posto Mišrioje Seimo narių grupėje. Jeigu tai būtų “valstiečių” frakcija, kurios lyderio žodis lygus bizūno kirčiui, tai būčiau galėjęs derėtis su G.Landsbergiu ir gal net gauti postų ar kokių nors pažadų. Konservatorių frakcijoje vienas lyderis nebūtinai vienas priima sprendimus.

Paprašiau tik vieno: noriu dalyvauti konkurencinėje kovoje išankstiniuose partijos rinkimuose ar kitokio formato pasitarimuose dėl Nevėžio rinkimų apygardos 2020 metų Seimo rinkimuose. Turėsiu įtikinti TS-LKD partijos Panevėžio skyrių, kad galiu laimėti.

Daugiau kaip ir nieko. Ai, dar parašysiu apie savo svajonę, apie kurią frakcijos posėdyje nekalbėjau.

Svajoju, kad prieš kitus Seimo rinkimus Lietuvoje kažkokiu formatu atsirastų centro dešinės politinis aljansas, nekalbantis apie vėjus, o pateiksiantis aiškų, realistinį ir melagystėmis nepraskiestą programą ŽMOGUI.

Tikiuosi sulaukti dienos, kai Seime kerštas, konkurentų ir rinkėjų gąsdinimai nebebus ketverių metų pagrindinės dienotvarkės klausimas.”- rašo Seimo narys.

Bronislovas Matelis rinktas Panevėžyje, Nevėžio rinkimų apygardoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai