Sausio 24 d. 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) konferencijų salėje vyks susitikimas su rašytoja Ineza Juzefa Janone ir jos rinktinės „Dvigulė lova“ pristatymas.

Dalyvaus knygos autorė Ineza Juzefa Janonė, leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskis, redaktorė Onutė Gudžiūnienė, Jurgio Buitkaus literatūrinės premijos laureatė poetė Ona Jautakė, bardas Romualdas Miškinis.

Ineza Juzefa Janonė (tikr. Ineza Janonytė-Buitkuvienė) kaip rašytoja debiutavo 1978 m. apsakymų knyga „Veidas“. Yra išleidusi prozos, poezijos knygų. 1994 m. išleistą kūrinį „Visada su manimi“ autorė vadina autobiografine apysaka. Rašytoja abejoja, ar būtina savo tekstus įvardyti konkrečiu žanru, nes šį kintantį laiką adekvačiai įmanoma išreikšti ne tik proza, bet ir poezija, teisingiau sakant, jų samplaika, dėl ko proza suskamba kaip poezija minimalistine eilute, o poezija prabyla kaip proziškai sodri tikrovė.

Naujoji rinktinė sudaryta iš dar nepublikuotos apysakos „Dvigulė lova“ ir ankstesnėse knygose skelbtų daugiau ar mažiau pakoreguotų tekstų, sutelkiant dėmesį į gana paradoksalią bei prieštaringai vertinamą tikrovę, paženklinant ją poetinio mąstymo antspaudu. Tai nelyginant mąstymo bei jausenos skerspjūvis, atliepiantis platų nuotaikų, išgyvenimų bei minčių spektrą.

Daugiau: lovos

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email