2024, liepos 15, Pirmadienis

Bibliotekoje „Šaltinėlis“ – Klaudijos Mackevičiūtės nuotraukų paroda „Apleistas gyvenimas detalėse“

reklama rubai

Birželio 1–ąją Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – bibliotekoje „Šaltinėlis“ – buvo pristatyta panevėžietės, jaunosios fotografės Klaudijos Mackevičiūtės ketvirtoji fotografijų paroda „Apleistas gyvenimas detalėse“.

„Fotografija – universali vaizdų kalba, kurios žodynas yra visa tai, ką matome akimis. Ji be vertėjų pagalbos suprantama visiems žmonėms. Tai ir lemia jos unikalumą“, – tokiomis mintimis Klaudijos Mackevičiūtės parodos pristatymą pradėjo bibliotekos „Šaltinėlis“ vyresn. bibliotekininkė Rūta Šablinskienė. Ji pakvietė jaunąją fotografę papasakoti apie naujausią savo parodą ir ateities planus. Parodos lankytojai pripažino, kad šios fotografijos yra kitokios nei ankstesnės, kuriose buvo vaizduojami vaikai, jų šypsenos ir žaismingumas. Pasak Klaudijos Mackevičiūtės, pastaruoju metu ją domina apleistos vietovės, pastatai, todėl šios parodos fotografijose atsiskleidžia vieno Panevėžyje esančio apleisto pastato detalės. Panevėžietė papasakojo, kad labiausiai ją domina apleistame pastate palikti daiktai – dujokaukė, knygos, batai, telefonas – nuotraukose būtent juos parodos autorė ir stengėsi akcentuoti. Fotografijos – tikrai išskirtinės: į vieną nuotrauką yra sudėti net keli kadrai, todėl jose matyti net keli apleistame pastate glūdėję daiktai. Klaudija Mackevičiūtė parodos atidaryme prisipažino, kad šios nuotraukos buvo nufotografuotos gana greitai: užtruko vos 1–2 valandas. Iš pradžių panevėžietė dvejojo, ar kažkas gausis iš šių kadrų, tačiau jau yra pastebėjusi – greitai įvykdytos idėjos dažniausiai pasiteisina.

Fotografijų paroda „Apleistas gyvenimas detalėse“ dvelkia tamsumu, niūrumu. Panevėžietė papasakojo, kad kelis kadrus sudėjus į vieną, automatiškai nuotraukos tapo tamsesnės, o ir pačiai apleisti pastatai asocijuojasi su tamsumu ir paslaptingumu. Parodos autorei šios nuotraukos labai patinka.

Paklausta apie ateities planus, Klaudija Mackevičiūtė pabrėžė, kad kol kas labiausiai ją domina apleistos vietovės. Panevėžietė turi minčių fotografuoti ne tik Lietuvos apleistus pastatus, tačiau ir užsienio: jaunąją fotografiją domina Vokietijos, kur šiuo metu gyvena, apleistos vietos ir Latvijos dvarai. Ateityje apleistų pastatų nuotraukas parodos autorė norėtų perkelti ant didesnio formato drobės.

Pasidžiaugti jau ketvirtąja Klaudijos Mackevičiūtės paroda susirinko nemažas panevėžietės draugų ir artimųjų būrys. Daugelis jų – taip pat jaunieji fotografai, tad greitai draugų rankose atsidūrė fotoaparatai, o parodos autorė tapo modeliu. Klaudija Mackevičiūtė papasakojo, kad po jos vienos parodos pristatymo iš įvairių Lietuvos ir net užsienio miestų susikūrė fotografų klubas. Jo nariai iki šiol vienas kitą palaiko ir skatina toliau kurti, ieškoti idėjų.

Klaudijos Mackevičiūtės fotografijų paroda „Apleistas gyvenimas detalėse“ veiks iki birželio 30 dienos.

 

Vaida Žalienė

Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Bibliotekos nuotrauka

- Reklama -

Naujausi straipsniai