2024, birželio 21, Penktadienis

Bibliotekoje – „Miestas prie upės“

reklama rubai

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ 520-ąjį miesto gimtadienį pasitinka nauja paroda „Miestas prie upės“. Tai tautodailininkės Romualdos Zoltnerienės tapybos darbai su Panevėžio vaizdais. Žvelgdamas į paveikslus, tarsi persikeli laike į senąjį Panevėžį. Bibliotekoje eksponuojamuose paveiksluose dominuoja  miesto erdvės su raudonuojančiais Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios bokštais. Nostalgija dvelkia senasis Skaistakalnio parko tiltas, Juozo Miltinio dramos teatras, miesto Senvagė…

Tautodailininkė Romualda Zoltnerienė baigė Panevėžio dailės mokyklą. Tapybos mokėsi pas K. Naruševičių, S. Medytę, M. Zitarę.  Ilgą laiką lankė dailės studiją „Spektras“. Studija buvo įkurta dar 1956 m. Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorės Jadvygos Rimšelienės ir dailininko Alberto Stepankos iniciatyva.

Būdama 20-ies metų Romualda Zoltnerienė pradėjo dalyvauti parodose. Surengta 39 personalinės tapybos darbų ir 17 karpinių parodų. Tapybos darbai buvo eksponuojami Rygoje, Maskvoje, Vilniuje. Jos meno kūrinių yra įsigiję meno mylėtojai iš JAV, Australijos, Vokietijos, Italijos, Korėjos.

Garbaus amžiaus parodos autorė prisipažįsta: „Kūryba man yra gyvenimo džiaugsmas, sielos atgaiva ir ramybė“.

Vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Podrigailė

- Reklama -

Naujausi straipsniai