2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Biblioteka tampa dar patogesnė lankytojams – atveria erdves

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka tampa vis patogesnė lankytojams. Šįsyk skaitytojams siūloma naujovė – atskiri grožinės ir dalykinės literatūros fondai.

„Paprastai tariant, norintieji patys pasiimti romaną ar poezijos knygą ją rinksis tik grožinei literatūrai skirtoje bibliotekos erdvėje. Analogiškai ir tie, kas atėjo bet kokios dalykinės literatūros. Be to, šiuo nauju sprendimu skaitytojams atveriame dar daugiau bibliotekos erdvių – tam panaudojome buvusią saugyklą“, – sako Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vadovė Gitana Užkurėlienė.

Šiuo metu bibliotekos abonemente – 33 600 grožinės literatūros knygų egzempliorių, 25 350 – dalykinės (nuo filosofijos iki savęs pažinimo, kelionių ir kt.). Darbuotojai sudarė 5 šios naujausios literatūros sąrašus, kad žmogui būtų dar paprasčiau rinktis. Tai literatūra, knygos ir straipsniai socialinio darbo, medijų ir informacinio raštingumo tema, besidomintiems psichologija, verslo ir bibliotekų specialistams.

Atvėrus daugiau erdvių, daugėja ir naujų darbo vietų lankytojams. Jų atsirado dar 4 – iš jų viena kompiuterizuota.

Primename, kad visoje bibliotekoje veikia nemokamas belaidis tinklas (pavadinimas – PAVB, prisijungimo slaptažodis – b1bl1oteka).

Skaičiuojama, kad 2022 m. biblioteka turėjo 6217 registruotų skaitytojų – 1067 daugiau negu 2021 m. Pernykščių apsilankymų bibliotekoje skaičius – per 91 000.

 

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai