2024, balandžio 24, Trečiadienis

Bendras institucijų darbas – vaiko poreikiams

Šiandien Panevėžio miesto apylinkės teisme vyko civilines bylas nagrinėjančių teisėjų susitikimas su Panevėžio miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Audrone Grainiene ir Panevėžio apygardos teismo psichologu Nerijumi Ogintu. Pasitarimo dalyviai aptarė, kaip sprendžiant šeimos bylas geriausiai atstovauti vaiko interesus, siekiant kuo mažesnės psichologinės įtampos vaikui.

Teismo pirmininkė Virginija Svirplienė  pakvietė visus bendrai diskusijai, visų institucijų bendradarbiavimui. „Sudėtingose šeimų bylose teisėjai turi galimybę pasinaudoti Panevėžio apygardos teisme dirbančiu psichologu. Jis gali atvykti į teismo posėdį ar kitu numatytu laiku mūsų teisme esančiame vaiko apklausos kambaryje išklausyti vaiką. Visi turime stengtis, kad kuo mažiau įtampos ir streso būtų vaikui“, – sakė teismo pirmininkė V.Svirplienė.

Kaip teigė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja A.Grainienė, skyriaus darbuotojai vyksta į šeimas, bendrauja su vaikais jų gyvenamojoje aplinkoje. Jie mato realią situaciją ir gali siūlyti teismui, kada reikalinga kviesti psichologą.

Glaudžiau bendradarbiaujant Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams, psichologui, teisėjui bus galima numatyti ar yra poreikis su psichologo pagalba išklausyti vaiką, nesukeliant jam papildomų neigiamų emocijų.

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai