2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Belaukiant artėjančio sostinės jubiliejaus Panevėžio gyventojams ir svečiams išskirtinė galimybė išvysti „Vilniaus sapno“ misteriją

reklama rubai

Tūkstančius Palangos, Alytaus ir Kauno gyventojų bei miesto svečių sužavėjęs šiuolaikinių technologijų reginys-misterija „Vilniaus sapnas“, skirtas artėjančiam sostinės jubiliejui, jau rugpjūčio 26 d. 22 val. atvyksta į Panevėžį. Nemokamam reginiui Laisvės aikštėje ruošiasi daugiau nei 40 atlikėjų, įrenginėjama platforma modernaus šokio šokėjams, scena orkestrui bei kuriami specialieji efektai. Šis reginys taps Panevėžio renginių ciklo „Susitikime penktadienį“ uždarymo dalis.

„Vilniaus sapnas“ talpina visą Vilniaus istoriją – nuo geležinio vilko kauksmo, svarbiausių įvykių, paveikusių visos Lietuvos istoriją, iki meilės istorijų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio miesto veido. Susirinkusieji Panevėžio Laisvės aikštėje 22 val. išvys iki 20 minučių truksiantį šou, kupiną šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų.

„Sudarydami galimybę kiekvienam Lietuvos gyventojui išvysti ,,Vilniaus sapno‘‘ misteriją savo mieste, norime, kad Vilniaus jubiliejus paliestų kiekvieno Lietuvos gyventojo širdį ir tuo pačiu pakviestų kitais metais visus šalies gyventojus atvykti į Vilnių ir kartu švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų‘‘, – sako oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

„Vilniaus sapną“ pristato iškiliausi kūrėjai

Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? Vienas iš misterijos kūrėjų, žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, kuris kartu su profesoriumi Alfredu Bumblausku ruošė istorinį pasakojimą, sako, kad atrinkti visiems žinomus ir Vilnių garsinančius istorijos akcentus nebuvo paprasta. „Norėjome išryškinti tiek istoriniu požiūriu svarbiausius, tiek įdomiausius, patraukliausius įvykius – tikimės, kad jie padarys didelį įspūdį žiūrovams“, – sako E. Jakilaitis.

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – tai ne tik istorija, bet ir iškiliausi žmonės, tarp kurių Steponas Batoras, Motiejus Kazimieras Sarbievijus, Adomas Mickevičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir kiti. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Žinoma, tai ir šiandienos modernus Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas gyvenimo džiaugsmo, jaunystės ir kasdien besikeičiantis.

Įspūdingą „Vilniaus sapną“ kūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius Alfredas Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanoja Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko – muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas, o choreografiją „Low Air“ šokėjams kūrė Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė ir Paulius Tamolė.

„Vilniaus sapno“ misteriją jau rugpjūčio 26 d. vakarą bus galima pamatyti Panevėžyje, o vėliau ji bus rodoma Vilniuje ir Šiauliuose. Vilniaus gyventojai bei sostinės svečiai turės galimybę išvysti misteriją per tradiciškai organizuojamas „Sostinės dienas“.

Vilniaus jubiliejus bus švenčiamas 2023 metų sausio 25 d., kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje: www.700vilnius.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai