2024, liepos 15, Pirmadienis

Bankams lyg susitarus didinant paslaugų įkainius – įtarimai suokalbiu

reklama rubai

Komerciniams bankams nuo šio mėnesio pradžios padidinus dalies paslaugų įkainius, o tolimesnį augimą planuojant nuo rugsėjo 1 d., opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ragina Lietuvos banką bei premjerę Ingridą Šimonytę atkreipti dėmesį į įtartiną situaciją bankų sektoriuje.

Anot Seimo narės, buvusios finansų ministrės Rasos Budbergytės, Lietuvos bankas ne tik nesugebėjo numatyti kilsiančios milžiniškos infliacijos, bet ir demonstruoja neveiklumą stebėdamas komercinių bankų „įžūlumą bei godumą“.

„Lietuvos bankas, tik stebėdamas ir toliau augantį komercinių bankų godumą, jį pateisina. Taip neturėtų būti – Lietuvos bankas yra atsakingas už kredito įstaigų kontrolę, taigi ir vartotojų teisių apsaugą. Jeigu šis klausimas jam nerūpi, kas tuomet turėtų rūpintis gyventojų interesų užtikrinimu?

Šiaulių bankas, „Swedbank“, SEB bankai patvirtino, jog nuo rugsėjo kils sąskaitos tvarkymo, PIN kodų generatoriaus išdavimo bei keitimo, kortelių siuntimo paslaugų įkainiai – įtartina, jog tokie pokyčiai vyksta tuo pačiu metu. Negana to, rekordinė infliacija ir taip apsunkino gyventojų finansinę padėtį, tačiau atsakingos institucijos į tai visiškai nekreipia dėmesio“ – sako R. Budbergytė.

Parlamentarės teigimu, didieji bankai Lietuvoje užima 90% visos rinkos, todėl „įvairių kartelinių susitarimų tikimybė yra didelė, tačiau Konkurencijos taryba, Lietuvos bankas, panašu, visiškai nesidomi susidariusia padėtimi.“

Tuo tarpu LSDP frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas mano, jog norint normalizuoti situaciją, būtina kalbėti apie naujus mokesčius bankams.

„Akivaizdu, jog bankų sektoriuje didžioji pelno dalis ateina ne iš paskolų dalinimo ir su tuo susijusios rizikos prisiėmimo, bet iš administracinių paslaugų. Mažas bankų skaičius, maža konkurencija ir oligopolinė situacija reikalauja sprendimų ir mes juos šiuo metu rengiame“, – tikina socialdemokratų frakcijos seniūnas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai