2024, balandžio 14, Sekmadienis

Balsuoti užsienyje jau užsiregistravo beveik 21 tūkst. rinkėjų. Skelbiami papildomų balsavimo vietų adresai

Artėjant gegužės 12 d. vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad balsuoti užsienyje jau užsiregistravo beveik 21 tūkstantis rinkėjų. Taip pat skelbiamas ir papildomų balsavimo vietų sąrašas su adresais.

VRK duomenimis, aktyviausiai rinkėjai balsuoti užsienyje registruojasi Jungtinėje Karalystėje (7,5 tūkst.), Jungtinėse Amerikos Valstijose (daugiau kaip 2 tūkst.), Norvegijoje (daugiau kaip 1,6 tūkst.), Vokietijoje (daugiau kaip 1,3 tūkst.), Airijoje (1,1 tūkst.).

Iš viso užsienyje gyvenantys arba viešintys Lietuvos Respublikos piliečiai galės balsuoti 52 Lietuvos Respublikos ambasadose ir konsulinėse įstaigose.

Tose vietovėse, kuriose įsikūrusios gausios lietuvių bendruomenės, įsteigtos dar 9 papildomos balsavimo vietos:

  1. Pasaulio lietuvių centre Lemonte, Jungtinėse Amerikos Valstijose, 14911 127th St., Lemont, IL 60439, USA;
  2. Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte, Kanadoje, 1573 Bloor St. W., Toronto, ON, M6P 1A6, CANADA;
  3. Rytų Londone, Jungtinėje Karalystėje, Lithuanian Academy/Chobhan Academy 40 Cheering Lane, Stratford, London E20 1BD, UK;
  4. Lidse, Jungtinėje Karalystėje, Lituanistinėje mokykloje „Saulutė“/ Ukrainian Community Centre, 5 Newton Grove, Leeds LS7 4HW, UK;
  5. Danganone, Jungtinėje Karalystėje, MULC „Baltic Together“, 39 Thomas Street, Dungannon BT70 1HN, UK;
  6. Edinburge, Jungtinėje Karalystėje, Greyfriars Charteris Centre, 138/140 Pleasance, Edinburgh, EH8 9RR, UK;
  7. Piterbore, Jungtinėje Karalystėje, Parca Ltd: Unity Hall, Northfields Road, Peterborough, PE1 3QH, UK;
  8. Lisabonoje, Portugalijos Respublikoje, OLISSIPPO MARQUES DE SA HOTEL, Av. Miguel Bombarda 130, 1050-167 Lisboa, PORTUGAL;
  9. Tenerifėje, Ispanijos Karalystėje, Baltic International School, Calle la Sirena 10 (Puerto de Santiago), Santiago Del Teide, SPAIN.

Norėdami balsuoti šiuose punktuose, pildant registracijos prašymą, rinkėjai turėtų pažymėti laukelį „Atvyksiu į ambasadą“.

Balsuoti užsienyje galės ne tik ten nuolat gyvenantys ar studijuoti išvykę Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir tie rinkėjai, kurie rinkimų metu bus išvykę laikinai: atostogaus, keliaus darbo reikalais ir pan.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje paštu arba atvykę asmeniškai į Lietuvos diplomatines atstovybes, jau gali registruotis VRK administruojamame portale www.rinkejopuslapis.lt

Norint prisijungti prie „Rinkėjo puslapio“, pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento numerį.

Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs ir įvesti adresą. Pildydamas duomenis rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti: paštu arba atvykstant į diplomatinę atstovybę.

Tokiu atveju, jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą ir pateikti kitus savo kontaktinius duomenis.

Atkreipiame dėmesį, kad paštu balsuoti pageidaujantys rinkėjai turi užsiregistruoti anksčiau.

Kaip ir iki kada registruotis išsamiau rašome ČIA>>

Informacijos, kuri Lietuvos diplomatinė atstovybė yra priskirta organizuoti balsavimą valstybėje, kurioje gyvenate, rasite ČIA>>

Referendume dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos pakeitimo rinkėjams bus siūloma pakeisti šio įstatymo 12 straipsnį. Rinkėjai, pritariantys tokiai Konstitucijos pataisai, balsuoja biuletenyje pažymėdami laukelį TAIP, nepritariantys – NE.

Jei rinkėjas biuletenyje pažymėtų abu langelius arba nepažymėtų nė vieno, balsavimo biuletenis būtų laikomas negaliojančiu.

Tokiu atveju, jei referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyktų ir pataisa būtų priimta, Konstitucijos 12 straipsnis atrodytų tiksliai taip, kaip nurodyta šiame balsavimo biuletenyje.

Referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (pilietybės išsaugojimo) vyks gegužės 12 d., kartu su Respublikos Prezidento rinkimais.

- Reklama -

Naujausi straipsniai