2024, birželio 15, Šeštadienis

Automobilių savininkai kyla į kovą

Neseniai pristatytas Aplinkos ministerijos parengtas transporto priemonių taršos mokesčių planas sukėlė žaibišką pasipiktinimo reakciją. Kol politikai ir verslininkai postringauja apie tokių mokesčių įtaką, internautai jau renka parašus po peticija. Vien per pirmąją dieną surinkta virš 14  260 pasipiktinusių piliečių parašų.

“Mane, kaip ir daugumą lietuvių, sukrėtė netikėti planai apmokestinti įsigyjamus automobilius.

Taip, mes visi norime gyventi sveikiau ir nevažinėti taršesniais automobiliais, bet kartais tiesiog nėra kitos išeities.

Vilniuje gyvenantys ponai nesupranta skurdžių rajonų realijų – miesteliuose daug kur nevažinėja viešasis transportas, apie kaimus nėra net ką kalbėti.

Sakyčiau, apie pusė Lietuvos naudoja pigius automobilius ne dėl patogumo ar noro pasipuikuoti, o dėl būtinumo nuvažiuoti iš taško A į tašką B.

Gydymo centrai – tik didesniuose miestuose, darbai – taip pat. O jei dar žmonės nori apsipirkti? Juk Lietuva sensta ir negali penkiasdešimtmečiai ar pensininkai rankose nešti sunkių krovinių per visą miestą.

Be to, šitas mokestis neišgelbės nuo taršių automobilių išnykimo. Padūkęs jaunimėlis jau dabar yra prisipirkęs trilitrinių BMW ar Audi, kuriuos eksplotuos iki paskutinio variklio atodūsio, nes neįpirks iš užsienio vežamų pabrangusių, bet galbūt jau mažiau taršių mašinų.

Raginu Seimą atsikvošėti ir nepriimti tokio įstatymo.” – rašoma V.Kazlausko sukurtoje ir Seimui adresuotoje peticijoje.

Pasirašyti peticiją ir išreikšti savo nuomonę galite čia:https://www.peticijos.lt/visos/75451/tarsos-mokesciui-ne/

Nors ši peticija ir neįpareigojanti, tačiau tai viena iš formų viešai išsakyti savo nuomonę. Neatmetamos ir kitokios protesto formos.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai