Gegužės 20 d., penktadienį, 18 val. Miežiškių kultūros centre vyks mėgėjų meno apdovanojimo „Aukso paukštė“ įteikimo iškilmės. Nominacijos skulptūrėlė bus įteikta geriausiu 2021 m. Lietuvos vokaliniu ansambliu ir vadovu  pripažintam Miežiškių kultūros centro mišriam vokaliniam ansambliui „Alkupis“ ir vadovei Linai Kairytei.

„Alkupis“ – vienas ryškiausių kolektyvų, atstovaujantis Panevėžio rajonui ne tik šalyje vykstančiuose festivaliuose, konkursuose, šventėse, bet ir reprezentuojantis savo kraštą koncertinėse išvykose į užsienį. Per visą kūrybinės veiklos laikotarpį kolektyvas ir vadovė pasiekė daug reikšmingų laimėjimų ir apdovanojimų.

Miežiškių kultūros centrą „Aukso paukštė“ aplankys jau penktą kartą. Šį garbingą apdovanojimą pelnė folkloro ansamblis „Ringis“, kapela „Ratasai“, mėgėjų teatras, vokalinis ansamblis „Raskila“. Pastarojo vadovė taip pat – L. Kairytė.

„Aukso paukštė“  – aukščiausias šalyje mėgėjų meno apdovanojimas, kasmet teikiamas labiausiai nusipelniusiems šalies chorams, teatrams, folkloro, šokių, vokaliniams ansambliams, liaudiškos muzikos kapeloms, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrams.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro 1999 m. įsteigtos „Aukso paukštės“ meno kolektyvams skiriamos už aktyvią pastarųjų metų veiklą: dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų inicijavimą, naujų programų parengimą.

Apdovanojimo įteikimo iškilmėse Miežiškių kultūros centre vyks šventinis koncertas, kuriame savo dainomis žiūrovus džiugins „Alkupis“, grieš Panevėžio styginių kvartetas.

Renginyje vyks ir paramos Ukrainai akcija, bus galima paaukoti pinigų organizacijai „Blue/Yellow“.

Print Friendly, PDF & Email