2024, balandžio 13, Šeštadienis

Aukščiausiasis Teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį Danutei Matuzienei

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinius skundus, panaikino Šiaulių apygardos teismo 2016 m. lapkričio 10 d. nuosprendį, kuriuo  Danutė Matuzienė buvo išteisinta dėl kreditinio sukčiavimo ir pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją. Aukščiausiasis Teismas šią bylą perdavė nagrinėti iš naujo apeliacine tvarka.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad buvo suklastoti dokumentai ir pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai, siekiant apgaule gauti Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos 198 462 eurų subsidiją (paramą) biokuro gamybos technologinei įrangai ir savivartės priekabai pirkti. Gauti subsidijos nepavyko, nes STT Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ir pranešė Nacionalinei mokėjimo agentūrai apie padarytas nusikalstamas veikas.

Danutė Matuzienė kitoje baudžiamojoje byloje jau yra nuteista už dokumentų klastojimą. Pernai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė buvusio Seimo nario žmonos kasacinį skundą ir paliko galioti Kauno apygardos teismo 2016 m. balandžio 11 d. apkaltinamąjį nuosprendį. Danutė Matuzienė buvo pripažinta kalta dėl dokumentų suklastojimo, jai skirta 2 259 eurų bauda.

Šiuos ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Baudžiamosios bylos buvo išskirtos iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimai neskaidrių biokuro pirkimų organizavimo. Šią baudžiamąją bylą nagrinėja Šiaulių apygardos teismas. Kaltinimai joje pareikšti buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui, jo sutuoktinei Danutei Matuzienei, akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ buvusiam vadovui Vytautui Šidlauskui., buvusiam „Panevėžio energijos“ darbuotojui Stanislovui Raipai., „Žilvičių kooperatinės bendrovės“ valdybos pirmininkui Gintarui Žilėnui ir juridiniam asmeniui – „Žilvičių kooperatinei bendrovei“. STT Panevėžio valdybos pareigūnai surinko pakankamai duomenų, leidžiančių teigti, kad piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi ir sukčiaujant buvo siekiama „Žilvičių kooperatinės bendrovės“ naudai užvaldyti didelės – ne mažesnės kaip 243 tūkst. eurų – vertės bendrovės „Panevėžio energija“ turto.

- Reklama -

Naujausi straipsniai