Ar policijoje dirba tokie patys žmonės, kaip mes? Ar galime būti, kalbėtis ir žaisti kartu? Policija yra baudėja ar gynėja? Į šiuos klausimus  pabandėme atsakyti Ramygalos Atvirame jaunimo centre (AJC) kartu su Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais.

Nedrąsu iš pradžių buvo ne tik AJC lankytojams, bet ir pareigūnams. Sukryžiuotos ant krūtinių rankos ir skeptiškos šypsenos jaunuolių veiduose išdavė jaudulį ir priešpriešą. Bet dėliojama amunicija kėlė smalsumą, o mažųjų žiūrovų žingeidumas greitai pralaužė ledus. Jau po dešimties minučių salėje skambėjo juokas, nusistebėjimo šūksniai.

Jaunuoliai kartu su pareigūnais varžėsi pulo ir stalo teniso žaidynėse. Didžiulio dėmesio sulaukė „girtumo“ akiniai, buvo išbandyta apranga, apčiupinėti ginklai. Dalyviai varžėsi, kas greičiau sudėlios dėlionę, mažieji spalvino knygeles, o lauke, uždarame kiemelyje, vyko daugiausiai aistrų sukėlusios šaudymo varžybos. Ne kiekvienam sekėsi net ir taikinį surasti per optinį taikiklį. Taiklumą išbandė ir Ramygalos kultūros centro darbuotojai bei trumpam užsukusi Ramygalos-Garuckų bendruomenės pirmininkė Rasa Marozienė. Į pirmąjį dešimtuką pateko penkios merginos ir penki vaikinai. Visi buvo apdovanoti, apdalinti šviesą atspindinčiais pakabukais.

Ką sužinojome? Pirmiausia, kad policijos pareigūnų tikslas yra padėti ir kad pareigūnai yra tokia pat mūsų bendruomenės dalis, mokanti juoktis, liūdėti ir džiaugtis, mokanti ar nemokanti žaisti stalo tenisą ar pulą, laukianti iš aplinkinių gero žodžio ir norinti, kad būtų tvarka.

Abi pusės nusprendė, kad dar norėtų tokio pasibuvimo. Kultūros centro direktorės pasiūlymą organizuoti naktinius šokius kartu su policija, jaunuoliai pasitiko smagiu juoku ir pasakymu „gal dar ne“. Bet ką gali žinoti, gal užaugsime ir tokiai pramogai.

Nuoširdžiai dėkojame Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnams už įdomią dieną, dovanas ir dėmesį. Mūsų praktikantui Jonui Kraujaliui – už pagalbą, o visiems dalyviams – už pozityvią ir smagią nuotaiką. Lauksime kitų susitikimų.

Ramygalos AJC informacija

 

Print Friendly, PDF & Email