2024, liepos 15, Pirmadienis

Atvėlykio dovana: koncertas-susitikimas su žymiu violončelininku Davidu Geringu

reklama rubai

Balandžio 24 d., sekmadienį, Panevėžio muzikinis teatras kviečia į koncertą-susitikimą su pasaulinio garso violončelininku Davidu Geringu. Atvelykio sekmadienį miesto bendruomenė turės galimybę iš arčiau susipažinti su žymiuoju menininku, pasiklausyti jo atliekamos muzikos violončelei. Su D. Geringu pasirodys ir Panevėžio muzikinio teatro orkestro styginių grupė. Šis koncertas-susitikimas – muziko dovana Panevėžio miestui.
“D. Geringas yra iš tų ypatingųjų kūrėjų, asmenybių, šalia kurių atsidurti yra didelė dovana. Mūsų teatro bendruomenė labai džiaugiasi šia galimybe, neabejoju, kad šiltas ir šviesias emocijas iš šio susitikimo išsineš ir mūsų publika. Tai – pirmoji koncertinė violončelininko viešnagė mūsų teatre, pirmoji pažintis su mūsų klausytojais, tačiau tikrai ne paskutinė”– kalbėjo Panevėžio muzikinio teatro vadovė K. Nekrošiūtė.
Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, pedagogas, dirigentas Davidas Geringas koncertavo su garsiausiais pasaulyje Berlyno, Londono filharmonijų, Ciuricho, Vienos, Čikagos, Filadelfijos, Detroito, Monrealio, Tokijo, Izraelio simfoniniais orkestrais. Maestro yra pripažintas kamerinės muzikos atlikėjas, griežė įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, drauge su žmona pianiste Tatjana Šac-Geringas (Tatjana Schatz-Geringas) atliko rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse Amsterdame, Niujorke, Paryžiuje, Romoje, Vienoje, Zalcburge ir kitur.
D. Geringo repertuare – įvairių epochų ir žanrų kūriniai. Maestro išgarsėjo ne tik kaip talentingas klasikinės muzikos interpretatorius, bet ir kaip pirmasis tiek rusų modernistų, tiek ir lietuvių kompozitorių (Osvaldo Balakausko, Vytauto Barkausko, Broniaus Kutavičiaus, Anatolijaus Šenderovo, Mindaugo Urbaičio ir kt.) kūrinių atlikėjas. Violončelininkas įrašė apie keturiasdešimt plokštelių, už įrašus pelnė daugybę apdovanojimų, o nuo 1992-ųjų D. Geringas kasmet su nauja programa koncertuoja Lietuvoje. Už lietuvių muzikos populiarinimą D. Geringas 1999 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, 2000 m. – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. 2008 m. D. Geringui suteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaro vardas. 2010 m. D. Geringas tapo Lietuvos muzikų sąjungos prizo „Auksinis diskas 2010“ laureatu.
Šis renginys – nemokamas ir atviras miesto bendruomenei, tačiau būtina registruotis užpildant teatro interneto puslapyje esančią formą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai