2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Atsirevanšuota „CBet“ komandai

Panevėžio „Lietkabelis“ iškovojo 13-ąją sezono pergalę. 3 poziciją turnyrinėje lentelėje užimantys panevėžiečiai namuose 76:62 (19:18, 25:9, 12:17, 20:18) įveikė Prienų „CBet“.Rungtynėse intrigos kvapo neliko jau antrajame kėlinyje. Geležinės gynybos užkardomis apsitvėręs „Lietkabelis“ per du kėlinius leido varžovams įmesti vos 27 taškus, o patys atseikėjo 44-is.

„CBet“ jaunimas nesusitvarkė su patyrusiu Željko Šakičiumi.

Puolėjas baudė varžovus tiek po krepšiu, tiek tolimais metimais. Kroatas iš viso surinko 17 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas (26 naud. bal.)

Prieniškiai po pertraukos nemenkai kibo į atlapus, tačiau perlaužti rungtynių nepavyko.

Likus 6 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, „CBet“ pralaiminėjo jau vos 5 taškais, tačiau „Lietkabelio“ vyr. treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos „Lietkabelis“ lėtai, bet užtikrintai nuvairavo apdaužytą pergalės laivą į krantą.

Itin prie sugrįžimo prisidėjo Laurynas Birutis. Ilgarankis „centras“ buvo problema žemesniai panevėžiečių priekinei linijai. L. Birutis rungtynes baigė su 11 taškų ir 22 naudingumo balais savo sąskaitoje.

Jėgų rezervas išseko per paskutines 3 rungtynių minutes. „Lietkabelio“ žaidėjai netrukdomi laidė tritaškius ir nardė po krepšiu, o „CBet“ buvo bejėgė pasipriešinti. Pranašumas septynmyliais žingsniais kilo nuo 5 iki 18 taškų.

„CBet“ sugrįžo į rungtynes su labai susiaurėjusia rotacija. Rungtynėms registruoti buvo vos 9 žaidėjai, o Ernestas Mankauskas ir Gediminas Maceina nepakilo nuo suolo. Lukas Uleckas ir Vaidas Čepukaitis nebuvo registruoti dėl ligos.

„Lietkabelyje“ sunkiai įsitvirtinti sekasi Gilvydui Birutai. Aukštaūgis žaidė 9 minutes, perėmė ir prarado po kamuolį ir baigė rungtynes su 0 naudingumo balų.

Neseniai komandą papildžiusiam Rihardui Kuksikui sekėsi kiek geriau – 5 taškai ir 6 naudingumo balai.

„Lietkabelis“: Ž. Šakičius 17 (10 atk. kam., 26 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 12 (4 atk. kam.), Tomas Dimša ir Gabrielius Maldūnas po 10 taškų.

„CBet“: Regimanas Miniotas 18 (6/6 dvit.), L. Birutis 11 (7 atk. kam., 22 naud. bal.), Arnas Velička 10 (6 rez. perd.)