2024, birželio 12, Trečiadienis

Atliekas kaupiantys ir nesaugūs kaimynai: kaip padėti?

Panevėžio miesto savivaldybėje aptarta aktuali problema – kaip padėti žmonėms, ypač gyvenantiems daugiabučiuose namuose, jei kaimynai į butus ar bendrąsias patalpas ima nešti šiukšles, kaupti atliekas, kelti pavojų sau ir aplinkiniams (girtauja, rūko lovoje, palieka neišjungtas virykles ir pan.).

„Skundų apie tokius arba savimi nebegalinčius pasirūpinti gyventojus kasmet gauname apie 10. Visgi Savivaldybės ar kitų įstaigų, į kurias pagalbos kreipiasi žmonės, galios nėra absoliučios – vienus varžo teisės aktai, kitiems trūksta žmogiškųjų, finansinių išteklių. Tad svarbu sukurti efektyvią bendrą su kitomis institucijomis sistemą problemai spręsti“, – teigia Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė.

Susitikimo Savivaldybėje dalyviai pasidalijo nuomonėmis, pateikė pirmines įžvalgas. Nutarta susitikti dar kartą ir aptarti konkrečius trukdžius problemai spręsti, prireikus – kreiptis pagalbos/papildomos informacijos į kitas atsakingas įstaigas.

Susitikime, be Savivaldos darbuotojų, dalyvavo Panevėžio miesto poliklinikos, Panevėžio miesto psichikos sveikatos centro, Socialinių paslaugų centro, Panevėžio apygardos prokuratūros, policijos atstovai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai