2024, gegužės 22, Trečiadienis

Apsileidėliams – didesnis žemės mokestis

Panevėžio miesto savivaldybė ragina miesto gyventojus tvarkytis ir prižiūrėti savo sklypus. To nedarantiems gali tekti mokėti didesnį žemės mokestį, gresia baudos.

Mieste ju kelerius metus galioja nenaudojamų žemės sklypų nustatymo tvarka. Pagal ją, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus (TVTS) darbuotojai fiksuoja apleistus, nenaudojamus, nešienaujamus, šiukšlių, statybos ar aplinką teršiančių medžiagų, daiktų (netvarkingų, techninių reikalavimų neatitinkančių transporto priemonių ir jų dalių, nenaudojamų statybos vagonėlių ir pan.) kaupyklomis tapusius sklypus.

Jų savininkai informuojami apie prievolę susitvarkyti. Šiemet tai padaryti TVTS jau paragino keliasdešimt A. Mackevičiaus, Pušaloto, J. Žemgulio, Parko, Senamiesčio, Klaipėdos, Stetiškių, Smėlynės ir kt. gatvėse esančių plotų šeimininkų. Ignoravusieji raginimus bus įrašyti į sąrašą asmenų, kuriems bus taikomas metinis 4 proc. žemės vertės mokesčio tarifas. Planuojama, kad Savivaldybės taryba sąrašą tvirtins rugpjūtį, iki rugsėjo 1 d. jis bus teikiamas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Prašome nebūti abejingos ir miesto bendruomenės – praneškime apie miestui gėdą darančius sklypus. Apie juos kviečiame informuoti TVTS raštu, el. paštu viesojitvarka@panevezys.lt arba tel. 501 393.

Neprižiūrintiems ir apleidusiems savo žemę savininkams gresia ir administracinė atsakomybė – nuo įspėjimo iki 140 Eur baudos.

2016 m. 4 proc. žemės mokestis pritaikytas 8 savo turtą apleidusiems šeimininkams.

- Reklama -

Naujausi straipsniai