Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbtu nuosprendžiu dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pripažino kaltais Kupiškio rajono savivaldybės merą Dainių Bardauską ir to paties rajono kultūros centro direktorę Jolitą Janušonienę. Dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu veikiant bendrininkų grupėje bei dokumentų klastojimo ir kurstymo tai daryti jiems bendrai skirta 45 tūkst. eurų baudų bei kelerius metus uždrausta dirbti vadovaujantį darbą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorė Dalia Markauskienė.

Į STT pareigūnų akiratį Kupiškio rajono savivaldybės vadovas ir minėtai savivaldybei pavaldžios įstaigos direktorė pateko dėl 2017, 2018 ir 2019 metais prie Kupiškio marių vykusių festivalių „Stichijos“. Atliekant tyrimą nustatyta, kad už išskirtines prekybos sąlygas šių festivalių metu iš kelių bendrovių atstovų D. Bardauskas ir J. Janušonienė pareikalavo ir paėmė kyšius, bendrai siekiančius 20 tūkst. eurų.

Kupiškio rajono meras taip pat buvo kaltinamas dėl kurstymo klastoti dokumentus, o Kupiškio rajono kultūros centro direktorė – dėl dokumentų klastojimo. Nustatyta, kad 2019 metais vykusio festivalio „Stichijos“ metu atlikėjui už koncertą realiai buvo sumokėta kita suma, nei nurodyta sutartyje.

Pernai rugpjūtį Panevėžio apygardos teismas abu kaltinamuosius buvo išteisinęs. Valstybinį kaltinimą pirmosios instancijos teisme palaikiusi Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė D. Markauskienė šį nuosprendį apskundė apeliacine tvarka.

Šiandien paskelbtu nuosprendžiu Lietuvos apeliacinis teismas D. Bardauską ir J. Janušonienę pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Subendrinus bausmes, Kupiškio rajono savivaldybės merui D. Bardauskui skirta 25 tūkst. eurų dydžio bauda bei 4 metams atimta teisė dirbti vadovaujantį darbą valstybiniame, privačiame ir viešajame sektoriuje.

J. Janušonienei skirta 20 tūkst. eurų bauda ir 3 metams atimta teisė dirbti vadovaujantį darbą valstybiniame, privačiame ir viešajame sektoriuje.

Nuosprendis įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos.

Print Friendly, PDF & Email