2024, kovo 2, Šeštadienis

Anykščiuose susikaus Irano ir Izraelio pasakotojai

Lapkričio 30 dieną Anykščiuose prasidės net tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS 2017. Jo programoje – ne tik praktiniai šiuolaikinio pasakojimo metodo mokymai, atviro mikrofono principu organizuojami pasakojimo vakarai, „Pasakojo“ renginiai mažiesiems festivalio bičiuliams, bet ir ypatingi susitikimai su tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo grandais iš Lietuvos, Latvijos, Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso ir Škotijos), Suomijos ir Nyderlandų (kartu atstovaujančiais Izraelį ir Iraną).

„Iranas prieš Izraelį“ – tai pirmasis neeilinis pasakojimo šou, į kurį svečius organizatoriai pakvies jau pirmąjį festivalio vakarą.

„Atlikėjai Raphael Rodan ir Sahand Sahebdivani supažindins mus su klasikiniais Izraelio ir Irano pasakojimais ir pakvies drauge pasinerti į skirtingas jų kultūras, jautrių asmeninių potyrių kupinas istorijas, kurios, tikiu, suvirpins ne vieno širdį“, – apie festivalyje pasirodysiančius užsienio svečius pasakojo Tarptautinio Anykščių pasakojimo festivalio meno vadovė Daiva Ivanauskaitė.

Pasak Daivos, pasakotojas Raphael Rodan iš Izraelio ir Olandijos iraniečių kilmės pasakotojas Sahand Sahebdivani susitiko dar 2012 metais Amsterdame vykusiame Tarptautiniame pasakojimo festivalyje ir iš karto nusprendė drauge sukurti pasirodymą apie jų kilmę. Pagrindinė susibūrusių pasakotojų istorijos gija – žodžio „namai“ reikšmės paieškos ir pastangos juos atrasti aiškinantis skirtumus, kuriuos apie jų kultūras formuoja spauda, išreiškia politiniai veikėjai. Tai – poetiškas, stiprus ir žūtbūtinis pasakojimo pasirodymas apie draugystę. Organizatoriai tikisi, kad šis pasirodymas taps ne tik ypatingu būdu susipažinti su skirtingomis kultūromis, bet ir pamoka, kaip tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo menas bendrą tikslą gali padėti pasiekti ne tik kultūrinėje, bet ir socialinėje, edukacinėje bei psichologinėje plotmėse.

Lapkričio 30–gruodžio 2 d. vyksiantis Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS 2017 dalyvius kvies kartu atrasti ir patirti pasakojimo džiaugsmą, senąsias Lietuvos ir Europos pasakojimo tradicijas pritaikyti šiandieniniame modernių technologijų pasaulyje.  

Festivalį organizuoja Pasaulio anykštėnų bendrija. Festivalį remia Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa  „Kūrybiška Europa“ ir Europos pasakojimo federacija.

Daugiau informacijos apie Festivalį – Facebook paskyroje pasakojimofestivalisSEKAS arba https://www.facebook.com/pasakojimofestivalisSEKAS/.

Bilietus platina www.bilietai.lt.

- Reklama -

Naujausi straipsniai