2024, gegužės 8, Trečiadienis

Antrojo rato starte sostinėje patirtas pralaimėjimas po pratęsimo

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ antrą kartą šiame sezone susitiko su Vilniaus „Ryto“ klubu. Pirmajame mače Panevėžyje Nenado Čanako auklėtiniai iškovojo pergalę, o šįkart Vilniuje 109:104 (27:23, 24:21, 18:29, 21:17, 19:14) po aršios kovos patyrė nesėkmę.

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo taikliais Jamelo Morriso ir Kristiano Kullamaes tritaškiais (3:6). Sostinės komandos puolimą užkūrė penkis taškus paeiliui surinkęs Marcusas Fosteris (10:7), tačiau svečius vėl į priekį patraukė per mažiau nei dvi minutes devynis taškus surinkęs Paulius Murauskas (15:16). Po dviejų taiklių Evaldo Kairio baudų metimų „Rytas“ kėlinį baigė pirmaudamas (27:23).

Antrajame ketvirtyje ir toliau vyko apylygė kova, bet prabėgus kelioms minutėms Gytis Radzevičius surinko aštuonis taškus be atsako ir padidino savo komandos persvarą iki dviženklės (42:30). Visgi jos šeimininkams išlaikyti nepavyko, kuomet Morrisas įsegė trits tritaškius paeiliui ir sumažino svečių iš Panevėžio ekipos deficitą (49:43).

Po pertraukos Gyčio Masiulio tritaškis sugrąžino „Rytui“ dviženklę persvarą (54:44), tačiau Čanako auklėtiniai laikėsi kovoje, o po Željko Šakičius taiklaus tolimo metimo priartėjo iki keturių taškų (61:57). Dar labiau priartėti panevėžiečiams pavyko likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos – Kullamae realizavo tritaškį (65:64). Po kelių akimirkų savo tritaškį pataikė ir Rubštavičius, Kullamae pridėjo dar vieną, o „7bet-Lietkabelis“ perėmė iniciatyvą (66:70).

Pranašumą panevėžiečiai išlaikė ir ketvirto kėlinio pradžioje – prabėgus porai minučių Kullamae pataikė ketvirtą savo tritaškį (71:79), bet tritaškiu atsakė ir Fosteris, Normantas pridėjo dvitaškį, Williamsas sumetė baudas ir šeimininkai priartėjo (78:79). Tuomet iniciatyvos vėl ėmėsi Kullamae, estas realizavo keturioliktąjį panevėžiečių tritaškį (78:82).

Likus trims minutėms tritaškiu Radzevičius išlygino rezultatą (84:84), o į Morriso dvitaškį taikliu tolimu metimu atsakęs Elvaras Fridrikssonas grąžino „Rytui“ pranašumą (87:86). Priešpaskutinei minutei artėjant prie pabaigos Šakičius realizavo abu baudų metimus (87:88), bet jau kitoje atakoje Fridrikssonas įsūdė dar vieną tritaškį (90:88).

Prasidėjus paskutinei minutei Maldūnas pelnė dvitaškį ir vėl atstatė status quo (90:90). Po minutės pertraukėlės Fosteris prametė, o panevėžiečiams taip pat nepavyko pasižymėti ir komandos keliavo į pratęsimą.

Papildomą laiką geriau pradėjo vilniečiai, kai komandos draugų padedamas Martynas Echodas surinko keturis taškus per minutę (96:91), du taiklūs Normanto tritaškiai paeiliui grąžino dviženklį pranašumą Giedriaus Žibėno auklėtiniams (102:91), o „7bet-Lietkabeliui“ atsitiesti nebepavyko.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (6 atk. kam., 4/12 dvit.), Gytis Radzevičius (12 atk. kam.) ir Martynas Echodas (11 atk. kam.) po 18, Margiris Normantas 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 22 (4/7 trit.), Kristianas Kullamae 21 (5 atk. kam., 6/8 trit.), Paulius Murauskas 13 (4/6 dvit.), Mantas Rubštavičius 11 (2/3 dvit.).

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ – gruodžio 21 d. Panevėžyje Europos taurės turnyre svečiuosis Badalonos „Joventut“ klubas iš Ispanijos.