2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Alytuje pasiekta pergalė

Panevėžio „Lietkabelio“ (21/6) komanda galingai pradėjo trečiąjį kėlinį ir rengė spurtą 16:0. Tiesa, Mindaugas Lukauskis siautėjo ir taip dėl pergalės dar teko pakovoti.

„Betsafe-LKL“ mače svečiuose Nenado Čanako auklėtiniai 90:86 (22:24, 24:21, 22:10, 22:31) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ (11/16).

Abi ankstesnes tarpusavio dvikovas laimėjęs taip pat buvo „Lietkabelis“.

Panevėžiečiai lieka trečioje turnyro lentelės vietoje ir joje greičiausiai baigs reguliarųjį sezoną, kadangi Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ (23-3) yra kiek atitrūkęs. Tiesa, jei panevėžiečiams lieka 3 mačai, varžovams – po 4. „Dzūkija“ lieka aštuntoje pozicijoje.

„Lietkabelis“ vertėsi be Kasparo Bėrzinio, Kristupo Žemaičio ir Nikolos Radičevičiaus.

Du kėlinius abi komandos žengė koja kojon, o veterano Mindaugo Lukauskio siautulys buvo nesustabdomas panevėžiečiams – 45:46. Vis tik po pertraukos situacija keitėsi.

„Lietkabelis“ organizavo spurtą, kuris galėjo kloti pamatus pergalei. Panagiočio Kalaitzakio ir Džordže Gagičiaus vedami panevėžiečiai rengė atkarpą net 16:0, tuo tarpu pirmuosius „Dzūkijos“ taškus beveik įpusėjus kėliniui pelnė Artūras Jomantas – 47:62. Patyrę „Dzūkijos“ žaidėjai bandė mažinti skirtumą (53:64), bet jiems atsakė Dovydas Giedraitis. Tiesa, M.Lukauskio tritaškių lietus toliau buvo nesustabdomas ir taip dzūkai atsiliko jau tik 70:77.

Dar svarbias baudas sumetė Adamas Lapeta, tiesa, jam dviem taškais atsakė ir Gabrielius Maldūnas. Joshua Newkirkas išlaikė alytiškių viltį (80:86), o svarbų tritaškį pelnė M.Lukauskis, tad likus 26 sek. ekipas skyrė 4 taškai – 86:90. G.Maldūnas klydo, bet po pertraukėlės M.Lukauskis taiklus nebuvo ir pergalę išsaugojo svečiai, net P.Kalaitzakiui prametus baudas.

23 taškai – rezultatyviausias G.Maldūno sezono pasirodymas. Iki karjeros rekordo (24) „Betsafe-LKL“ trūko nedaug.

M.Lukauskis rinko 25 taškus, pataikydamas net 7 tritaškius iš 12 – tiek tolimų metimų jo sezono rekordas.

„Lietkabelis“ pataikė vos 4 tritaškius iš 11, įdomu tai, kad vien M.Lukauskis ir metė, ir pataikė daugiau. Visa „Dzūkija“ smeigė 11 tritaškių iš 26.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 25 (7/12 trit., 7 atk. kam.), Joshua Newkirkas 18, Dylanas Frye’us ir Aleksandras Aranitovičius – po 9, Justas Furmanavičius (7 rez. perd.) ir Adamas Lapeta – po 8.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 23, Grantas Vasiliauskas 14, Karolis Giedraitis 13, Panagiotis Kalaitzakis 12 (5 atk. kam.), Džordže Gagičius 11.