2024, liepos 21, Sekmadienis

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ kvies stabtelėti ir prisiminti saugaus eismo taisykles

reklama rubai

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvą. Š. m. nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 2 d. skirtinguose šalies miestuose ir miesteliuose veiks 98 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo ekspertai su lankytojais bendraus įvairiomis saugaus eismo temomis.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet, didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Tačiau atsakymus į dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai bei keleiviai.

„Jau trečią kartą organizuojamos akcijos privalumas tas, jog eismo dalyviai gali tiesiogiai bendrauti su mūsų saugaus eismo specialistais, todėl tokia informacijos perdavimo forma yra efektyviausia. Į saugaus eismo stoteles užsukę dalyviai gali ir patys aktyviai, diskutuoti ir užduoti jiems rūpimus klausimus apie saugų eismą. Svarbiausia suprasti, kad saugumu privalome rūpintis kiekvienas ir visi kartu, nes nuo mūsų pačių atsakingo dalyvavimo eisme priklauso visų mūsų saugumas“, – sako Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis.

Šia akcija ypač siekiama atkreipti ir jaunųjų eismo dalyvių dėmesį. Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai padės tiek būsimiems pirmokams, tiek suaugusiesiems ne tik atrasti savo saugų maršrutą, bet ir patars, kaip saugiai pereiti gatvę, pamokys, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus.

Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, kaip ir praėjusiais metais, orientuotasi į mažesnius miestelius ir gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, tačiau eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji ar dviratininkai, yra sąlygiškai dažnesni. Taip pat įvertintas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo intensyvumas, atsižvelgta į lankomiausius objektus (savivaldybė, seniūnija, paštas, parduotuvė ir pan.).

Kur ir kada vyksta akcija „Saugaus eismo stotelės“, galima sužinoti, apsilankius Kelių direkcijos tinklalapyje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai