Fotografavo Vidas Biveinis

Rugsėjo 9  d. 17.15 val.  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) Konferencijų salėje kviečiame į susitikimą su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, geriausiu Lietuvos portretistu tituluojamu fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi. Renginyje  „Fotografija, pakvietusi Žodį“ menininkas prisistatys naujame amplua, pateikdamas savo tekstus, o kartu supažindins su savo darbų lobynu – ir naujausiomis, ir brandžiausiomis ankstesnio meto fotografijomis.

A.Aleksandravičius pribloškia savo kūrybos gausa ir verte.  Visi, kurie bent kiek domisi fotografija, žino šio iškilaus menininko fotokūrinius, tačiau jis pirmąkart skaitys  savo eseistikos ir poezijos tekstus, kurie netęsia fotografijų erdvės,o gyvena atskirai kaip savarankiška kūrybos forma.

„Šiame menininke visada budi žodžio šauksmas. Nes tiek fotografijos, tiek žodžio prigimtinis vardiklis – bendras.Tai kyla iš geismo pamatyti ir atsiverti. Menininko nuostaba virsta vaizdu ir žodžiu.“, – sako bibliotekos renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

„Niekas nuo manęs nepriklauso“, – teigia A. Aleksandravičius. Pasak Elvyros, regis Dievas švysteli paprastą plunksną, o jis ją paverčia auksine. Tai jau niekam nematomas darbas – tiek kartų permąstant vaizdą ir žodį. Tai vis galvojimai apie Dievo tvarinius –žmogų, gamtą ir apie privalomą tarnystę jiems. Todėl kiekviena Algimanto fotografija sustabdo, kaip ir kiekviena jo teksto eilutė nebeduoda ramybės…Tai tikriausiai ir yra Meno misija.

Iš biografijos:

Algimantas Aleksandravičius gimė 1960 m. Klaipėdoje, nuo 1984 m. iki 2007 m. gyveno Panevėžyje, kuriame ir pradėjo domėtis fotografija. Pastaruosius 14 metų gyvena Vilniuje.

Lietuvoje ir užsienyje surengė per du šimtus personalinių parodų. Daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas. Keliolikos personalinių fotoalbumų autorius.

1996 m. suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) vardas. 2002 m. A. Aleksandravičiui paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos premija Už aktualiausius ir

ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis. 2003 m. paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės      meno premija. Už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus. 2003 m. suteiktas Panevėžio Metų menininko garbės vardas.

2003 m. pripažintas geriausiu Europos portretistu (konkurso Fujifilm Euro Press 2003).

2011 m. pripažintas geriausiu Baltijos šalių portretistu. Tarptautinių fotografijų parodų Grand Prix keturiskart laimėtojas. Keturiskart – Lietuvos spaudos fotografija Auksinio kadro konkurso nugalėtojas.

2007 m. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus A.  Aleksandravičių apdovanojo ordino Už nuopelnus Lietuvai medaliu. 2008 m. apdovanotas Nyderlandų Orange-Nassau Riterio kavalierius ordinu. 2009 m. pelnėLietuvos fotomenininkų sąjungos 40 -mečio aukso medalį, o po metų   – Aukso žvaigždę (Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra).

2011 m. A. A leksandravičiui paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2012 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo medalis už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, tais pačiais metais suteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės nario vardas. 2013 m. įteikta Balio Buračo fotografijos meno premija, 2014 m. –  Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. 2019 m. apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Parengė Virginija Januševičienė

Print Friendly, PDF & Email