Šokių kolektyvų festivalyje „Subėgtinė“ šoko 300 vaikų

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Panevėžio moksleivių namai, vykdydami Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą vaikų ir jaunimo meno projektų bei tautinio meno kolektyvų veiklos projektą „Moksleivių šėltinis“, organizavo moksleivių liaudies šokių kolektyvų festivalį „Subėgtinė“. Šventėje dalyvavo moksleivių tautinių šokių kolektyvai iš Panevėžio miesto bei rajono mokyklų, Panevėžio kultūros centro, taip pat sulaukta svečių ir iš kaimyninės Latvijos.

Minint Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ šimtmetį, moksleivių liaudies šokių kolektyvų festivalis „Subėgtinė“ suteikė daug gerų emocijų tiek žiūrovams, tiek dalyviams – skambėjo Dainų šventės repertuaro kūriniai, liaudies šokiai.

Moksleivių liaudies šokių kolektyvų vadovai ir jų mokiniai, susibūrę į festivalį, dar kartą patvirtino, kad etnokultūrinis ugdymas yra labai svarbi jauno žmogaus meninio ugdymo dalis, atspindinti mūsų tautos charakterį ir identitetą. Pasak organizatorių, šiandien labai svarbu, kad lietuvių liaudies kūryba, o ypač šokis, neprarastų savo vertės, ugdytų jauną žmogų, formuotų jo vertybes, propaguotų tautinį paveldą. Tai, ko mus išmokė seneliai ir proseneliai yra gyva ir gražu, o tautinis palikimas gali suvienyti ne tik moksleivius, mokyklas, miestus ir rajonus, bet ir kaimynines tautas.

Festivalyje „Subėgtinė“ Panevėžio moksleivių namus atstovavo liaudies šokių grupė „Aušrinė“ (vadovė O. Ivanauskienė), Panevėžio pradinę mokyklą – tautinio šokio kolektyvas „Saulužė“ (vadovas L. Bakanauskas), „Vyturio“ progimnaziją – tautinių šokių kolektyvas „Vyturys“ (vadovas G. Petraitis), „Ažuolo“ progimnaziją – liaudiškų šokių kolektyvas „Ąžuoliečiai“ (vadovas J. Nagrockis), „Žemynos“ progimnaziją – tautinio šokio kolektyvas „Žemynėlė“ (vadovė R. Rekašienė), Kazimiero Paltaroko gimnaziją – šokių kolektyvas „Spindulėlis“ (vadovės Z. Rimkuvienė ir Vaida Pečiulienė), Vytauto Žemkalnio gimnaziją – tautinių šokių ansamblis „Kanapėlė“ (vadovė K. Nainienė), Ramygalos gimnaziją – liaudies šokių grupė „Gintarėliai“ (vadovė R. Rekašienė), Velžio gimnaziją – liaudies šokių kolektyvas „Kupolėlė“ (vadovas J. Marcinkevičius), Panevėžio kultūros centrą – tautinių šokių ansamblis „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė). Latvijos liaudies šokius pristatė ir šaliai atstovavo Bauskės miesto Skaistkalnės vidurinės mokyklos tautinio šokio kolektyvas „Skaistkalnis“ (vadovė S. Kundzina). Festivalyje puikią nuotaiką kūrė ir liaudiškos muzikos kūriniais visus linksmino Panevėžio moksleivių namų dainavimo ir muzikavimo ansamblis „Kapela“ (vadovas D. Lazdinis).

Siekiama, kad vaikų ir jaunimo meninius įgūdžius bei kūrybiškumo kompetencijas ugdantis renginys – festivalis „Subėgtinė“ – Panevėžyje taptų tradiciniu.


Šokių kolektyvų festivalyje „Subėgtinė“ šoko 300 vaikų

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.