„Gal į Lietuvą?“: pirmasis renginys sulaukė išeivijos dėmesio

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Ar verta emigrantui grįžti dirbti į Lietuvą, jei jam – 60 metų? Ar gali kartu su lietuve parvažiuoti ir susirasti veiklos jos kitos tautybės vyras? Kaip šalies įmonėse vertinami patirties tarptautinėse kompanijose turintys išeiviai? Tokių ir panašių klausimų iš užsienio lietuvių sulaukė tarptautinės diskusijos dalyviai.

Beveik pusantro šimto užsienyje gyvenančių  tautiečių prisijungė nuotoliniu būdu stebėti pirmąjį Užimtumo tarnybos  projekto „Gal į Lietuvą?“ renginį ir patys aktyviai jame dalyvavo. Tiesioginės transliacijos metu skambėjo klausimai ne tik  apie karjeros ir gyvenimo galimybes, bet ir kodėl dabar jie turėtų sugrįžti ir kas pasikeitė Lietuvoje, kokios laukia perspektyvos.

Studijoje apie tai, kas vyksta darbo rinkoje ir šalyje, pusantros valandos kalbėjo Lietuvos verslo konfederacijos generalinė direktorė Eglė Radišauskienė, Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė, nuotoliniu būdu –  Lietuvos ambasadorius Airijoje Marijus Gudynas ir Tauragės rajono meras, projekto „Globali Tauragė“ iniciatorius Dovydas Kaminskas.

„Kryptingai pasirinkome užsienyje gyvenančius lietuvius, nes kiekvienas Lietuvos pilietis yra svarbus ir reikalingas mūsų šaliai. Šia toliau plėtojama iniciatyva norime tautiečius paskatinti grįžti į gimtąją šalį, kuriai reikalinga jų įgyta darbo  patirtis ir žinios darbo rinkoje, sudaryti galimybes kurti  verslą bei tobulėti savo šalyje. Kituose susitikimuose virtualioje erdvėje  konsultuosime darbo ir gyvenimo klausimais su įvairių institucijų atstovais, taip pat numatyta speciali konkrečių profesijų darbo pasiūlymų sklaida internete“,  –  pristatydama šią iniciatyvą kalbėjo I. Balnanosienė.

Aukštos kvalifikacijos specialistų svarbą verslui  akcentavo E. Radišauskienė. Anot jos,  talentų,  sugrįžimas labai svarbus įmonėms, diegiančioms inovatyvius produktus, kuriančius didesnę pridėtinę vertę, plečiant verslus ir pritraukiant investicijas.

Lietuvos ambasadorius Airijoje Marijus Gudynas priminė  Airijos  sėkmės pavyzdį, kai emigravus milijonams šios šalies gyventojų, jie vėl sugrįžę kūrė verslus ir paskatino ekonomikos augimą. Pasak ambasadoriaus, šiuo metu  Airijoje gyvena apie 70 tūkstančių lietuvių ir, jo manymu, svarbiausia yra veikla bendruomenėse, kur daugiausiai įvairiais klausimais dalijamasi informacija ir patirtimi, greičiausiai pasiekia žinios iš Lietuvos.

Tauragės meras D. Kaminskas, pats ne vienerius metus dirbęs ir gyvenęs užsienyje, sugrįžęs į gimtinę, ėmėsi aktyvios veiklos.  Jo nuomone, dabar svarbu ne tik atlyginimas, bet ir sąlygos prasmingai veiklai, todėl motyvuojant išvykusius sugrįžti reikia kurti kokybiškas gyvenimo sąlygas regionuose ir mažuose miestuose. Šiame renginyje jis pristatė palankias sąlygas gyventi  Tauragėje, kur statomi daugiabučiai, kotedžai, gerėja bendruomenės gyvenimas.

Net 40,5 proc. emigravusių mūsų šalies piliečių galvoja apie gyvenimą Lietuvoje. Tai parodė 2020 metų pabaigoje Užimtumo tarnybos užsakyta užsienyje gyvenančių lietuvių apklausa. Pagrindinė motyvacija grįžti – gerai apmokamas ir mėgstamas darbas. Vis dėlto užsienyje gyvenantys lietuviai dažnai pasigenda informacijos, kodėl sugrįžti yra verta. Tai ir lėmė projekto „Gal į Lietuvą?“ idėją. Renginio metu buvo apžvelgti pagrindiniai projekto „Gal į Lietuvą?“ aspektai: koncepcija, laukiantys iššūkiai, nauda.

Rugsėjį virtualioje erdvėje numatoma organizuoti karjeros mugę nuotoliniu būdu. Joje dalyviai galės susitikti su darbdaviais, su jais pasikalbėti ir netgi susirasti darbą.

Sukurta „Gal į Lietuvą?“ interneto svetainė https://galilietuva.lt/.


„Gal į Lietuvą?“: pirmasis renginys sulaukė išeivijos dėmesio

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.