2024, gegužės 27, Pirmadienis

8,6 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų už praėjusius metus dar gali susigrąžinti 2,5 mln. eurų GPM

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad 8,6 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų, deklaravę pajamas ar patikslinę deklaracijas už 2021 m., gali susigrąžinti per 2,5 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų. Abejojantys, ar GPM permoka jiems priklauso, tai sužinoti gali Elektroninio deklaravimo sistemoje, pateikę ar patikslinę pajamų mokesčio deklaracijas. Permokos suma nurodyta suformuotoje preliminarioje metinėje 2021 m. pajamų mokesčio deklaracijoje.

Būna situacijų, kai gyventojai neprivalo pateikti pajamų mokesčio deklaracijos, tačiau turi teisę susigrąžinti dalį sumokėto GPM. Dažniausiai šios permokos susidaro dėl pritaikyto mažesnio nei priklauso metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD). Taip pat dalį GPM gali susigrąžinti ir tie, kurie mokėjo įmokas už studijas, gyvybės draudimą, pensijų fondams ir kt. įmokas, kurioms taikomos GPM lengvatos. Permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus.

Panevėžio AVMI taip pat pažymi, kad yra ir tokių gyventojų, kurie turėjo pareigą pateikti pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusius metus, tačiau net ir mokesčių administratoriaus raginami to nepadarė. Jiems mokėtiną GPM sumą VMI apskaičiavo savo iniciatyva, apie tai gyventojai informuojami asmeniniais pranešimais. 530 Panevėžio apskrities gyventojų valstybės biudžetą turėtų papildyti apie 93 tūkst. eurų.

Mokesčio apskaičiavimas VMI iniciatyva neatleidžia gyventojo nuo pareigos savarankiškai deklaruoti pajamas, o apskaičiuotas mokestis gali būti patikslintas tik pagal paties gyventojo pateiktą deklaraciją. Mokesčių inspekcija ragina pranešimus gavusius gyventojus pateikti deklaraciją ir sumokėti apskaičiuotą mokėtiną GPM nedelsiant, nes tą padaryti reikėjo iki gegužės 2 d., o po šio termino skaičiuojami delspinigiai.

Pažymėtina, kad mokesčių mokėtojai, kurie patiria finansinių sunkumų, visada gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl skolos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS).

Visą aktualią informaciją apie gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu – VMI.

Primenama, jog konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e.būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos – telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – tik su išankstine rezervacija.

- Reklama -

Naujausi straipsniai