2024, vasario 27, Antradienis

Visoje Lietuvoje vyks akcija „Reikia draugų“

  • Nuo lapkričio 24 d. „Maximos“ parduotuvėse visoje Lietuvoje vyks akcija „Reikia draugų“.
  • Suaukotos lėšos bus skirtos įrengti Reabilitacijos skyrių Vaikų onkologijos pagalbos centre.
  • Pirkėjus ir gamintojus suvienijusios iniciatyvos dėka vaikams jau paaukota 275 tūkst. eurų.

Šiuo metu norint užregistruoti sergančius vaikus reabilitacijai į Vaikų ligoninės baseiną tenka laukti tris mėnesius. Pasak labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ vadovės Eglės Mėlinauskienės, sergančiam vaikui toks laiko tarpas yra praraja, tad fondas siekia sukurti vieningą sistemą, kuri centralizuotai leistų teikti pagalbą tiek vėžiu sergantiems vaikams, tiek jų tėvams ir medikams. Lapkričio 24 d. „Maximos“ prekybos centruose prasidės paramos akcija „Reikia draugų“, kurios metu pirkėjai bus kviečiami aukoti Reabilitacijos skyriui Vaikų onkologijos pagalbos centre įrengti.

„Onkologinė liga, visų pirma, yra didelis iššūkis visai šeimai, sunkumų akivaizdoje bandančiai ne tik susidoroti su užgriuvusiais sunkumais ir stipriais dvasiniais išgyvenimais, bet ir ieškančiai atsakymų į šimtus klausimų, susijusių su vaiko gydymu. Užsienio šalių geroji praktika rodo, kad šiuo atveju veiksmingiausi – specialūs pagalbos centrai, kuriuose šeima gali gauti visą reikiamą pagalbą nuo psichologo konsultacijų ir terapijos iki specialių kambarių, skirtų jau nebegydomiems vaikams ramiai praleisti paskutiniąsias savo gyvenimo dienas. Patyrę centro darbuotojai tarsi paima tėvus už rankos ir dalydamiesi patirtimi padeda jiems šioje sunkioje kelionėje“, – pasakoja E. Mėlinauskienė.

Kasmet prie iniciatyvos „Reikia draugų“ prisidedančio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė sako, jog ši paramos akcija dar kartą įrodo – kartu galime daugiau: „Jau devintus metus mūsų ir „Mamų unijos“ organizuojama paramos akcija yra puikus pavyzdys, kiek daug svarbių problemų galime spręsti veikdami kaip bendruomenė – suvieniję savo jėgas, resursus ir idėjas. Noriu padėkoti mūsų pirkėjams, Lietuvos maisto pramonės gamintojams ir „Mamų unijai“ – jų dėka onkologinėmis ligomis sergantys vaikai ir jų tėveliai šiandien turi geresnes gydymosi sąlygas. Tikiu, jog netolimoje ateityje drauge galėsime įgyvendinti dar daugiau iniciatyvų, padėsiančių sergantiems Lietuvos vaikams“, – sako K. Meidė.

Anot E. Mėlinauskienės sunkiu laikotarpiu tėvams nepalūžti padeda visapusiškas palaikymas: „Norime, kad žmonės suprastų, kiek daug jų pagalba gali suteikti sergančiajam ir jo šeimai. Tokios iniciatyvos kaip „Reikia draugų“ padeda brandinti paramos ir atjautos kultūrą bei tradicijas Lietuvoje. Esu įsitikinusi – tai ugdo ir jauną, ir seną – padeda suvokti kaip svarbu yra dalintis ir užjausti“.

Pirkėjai, norintys prisijungti prie paramos akcijos „Reikia draugų“, iki kitų metų kovo mėnesio tai gali padaryti dviem būdais: įsigydami specialiu akcijos ženklu – aitvaru – pažymėtas prekes, arba įmesdami norima sumą pinigų į akcijos aukų dėžutes „Maximos“ prekybos centrų kasose.

Devintus metus organizuojamos paramos akcijos „Reikia draugų“ metu surinktos lėšos skiriamos vaistams, gydymo, slaugos, reabilitacijos ir kelionės išlaidoms padengti, taip pat finansuojamas vaikų gydymas užsienyje, perkama medicininė įranga Vilniaus Santariškių ir Kauno klinikų vaikų onkologijos skyriams, kur gydosi vaikai iš visos Lietuvos. Per devynerius metus akcijos partnerių ir geros valios pirkėjų dosnumo dėka vėžiu sergančių vaikų gydymui jau paaukota daugiau nei 275 tūkst. eurų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai