2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

3D spausdinimo inovacija: kartu su Norvegijos partneriais lietuviai sukūrė erdvinių komponentų skenerį

Pasaulyje augant 3D spausdinimo technologijų rinkai, atsiranda įvairių sprendimų ir naujovių, reikalingų tiek verslo, tiek individualių klientų poreikiams.

Medicinos vaizdų srityje specializuojanti lietuvių kompanija „Softneta“ kartu su partneriais iš Norvegijos ir Lietuvos sukūrė unikalų erdvinių komponentų skenerį, kuris suteikia galimybę buitinėmis sąlygomis skenuoti pasirinktus objektus bei išsaugoti juos 3D modelyje.

Produktas buvo vystomas su Norvegijos partneriais Sharpxview AS  bei Lietuvos partneriais CGTrader pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) finansuojamą „Eurostars2“ tarptautinį projektą.

„Tai nauja skenavimo ir vizualizavimo technologija, turinti plačias taikymo galimybes rinkoje. Šis produktas jau pritraukė ir naują klientą – skaitmeninių prietaisų gamintoją iš Japonijos, su kuriuo planuojame bendradarbiavimą ateityje“, – sako Vytautas Baublys, UAB „Softneta“ direktorius.

„Tarptautinės programos atveria daug galimybių Lietuvos verslui vystyti inovatyvius produktus kartu su partneriais iš užsienio, todėl skatiname aktyviai dalyvauti „Eurostars-2“, „Horizontas 2020“ ir kitose iniciatyvose. Užmegzti ryšiai padeda bendromis pastangomis kurti konkurencingus produktus, išeiti į tarptautines rinkas ar pritraukti investicijų“, – teigia Ričardas Valančiauskas, MITA Tarptautinių programų skyriaus vedėjas.

Produktas orientuotas į 3D spausdinimo rinką plačiam potencialių vartotojui ratui: privatiems asmenims, profesionaliems 3D modeliuotojams, SVV ir visiems fiziniams bei juridiniams asmenims, kuriems reikalinga 3D skenavimo/kopijavimo funkcija.

Sukurta programinė įranga „VisualiXe“ užtikrina 3D objektų vizualizavimo galimybes bei erdvinių komponentų skenerio (3D skaitytuvo) duomenų eksportavimą į standartinį 3D spausdintuvo formatą, tokiu būdu sudarydama galimybę tiesioginiam 3D objektų spausdinimui. Išsaugotą 3D modelį galima atidaryti su bet kuria 3D objektų modeliavimo programine įranga.

„Kadangi projektas buvo vykdomas kartu su partneriais iš Norvegijos, sukurtas techninę ir programinę įrangą integruojantis sprendimas, leidžiantis nuskaityti objektus su vidinėmis struktūromis ir nuotoliniu būdu manipuliuoti gautais duomenimis, yra dešimtis, o gal net šimtus kartų pigesnis nei jau esami panašūs sprendimai. Tai yra pirmas žingsnis link šių technologijų atvedimo į namų ūkius“, – sukurto sprendimo pranašumais ir ateities perspektyvomis dalinosi V. Baublys.

„VisualiXe“ programinės įrangos funkcijos apima 2D nuotraukų duomenų konvertavimą į tūrinį 3D duomenų formatą; objekto segmentaciją;  segmento objekto paviršiaus rekonstrukciją; taip pat rekonstruoto paviršiaus saugojimą standartizuotu formatu.

„Be MITA pagalbos nebūtų pavykę suburti tarptautinio konsorciumo, reikalingo šiam sprendimui vystyti. Be partnerių tokią technologiją sukurti sudėtinga, todėl esame dėkingi už pagalbą ir suteiktą finansavimą“, – sako V.Baublys.

Ateitį kompanija „Softneta“ sieja su šios technologijos orientavimu į specifines rinkas (remonto, medicinos priemonių rinkas), tačiau tam reikalingos papildomos investicijos ir didelės pastangos. Ieškomi nauji finansavimo šaltiniai šios technologijos vystymui, planuojama dalyvauti tarptautinėje programoje „Horizontas2020“.

Apie kompaniją

„Softneta“ specializuojasi medicinos vaizdų ir komunikavimo sprendimų kūrime, gerinančių pacientų sveikatos priežiūros kokybę. Kompanija buvo įkurta 2007 metais ir turi sukaupus daugiau nei 13 metų patirtį kuriant medicinos prietaisus, skirtus apdoroti, vizualizuoti ir perduoti diagnostinius medicinos duomenis.

„Softneta“ įmonės produktai yra unikalūs ir skirti padėti medicinos specialistams priimti sprendimus kasdien, sujungiant visus medicinos duomenis į vientisą ir greitai veikiantį tinklą.

UAB „Softneta“ bendradarbiauja ne tik su Lietuvos įstaigomis, bet ir palaiko glaudžius ryšius su užsienio įmonėmis, su kuriomis kuria bendrus produktus, dalyvauja projektuose. Įmonės produktai įdiegti daugiau nei 55 pasaulio šalyse tokiose kaip JAV, Kanada, Brazilija, Vokietija, Šveicarija, Lenkija, Suomija, Didžioji Britanija, Rusija, Naujoji Zelandija, Latvija ir t.t.

Apie Eurostars2

„EUROSTARS2“ yra tarpvalstybinė Europos inovacijų programa, remianti tarptautinio bendradarbiavimo projektus, kuriuos įgyvendina labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ), vykdančias mokslinius tyrimus ir investuojančias į inovatyvių bei konkurencingų tarptautiniu mastu naujų produktų, paslaugų ir procesų kūrimą. Programos tikslas – skatinti mažas ir vidutines įmones kurti inovatyvius produktus, paslaugas, technologijas bei tapti savo srities lyderėmis tarptautinėje erdvėje. MITA finansuojamos veiklos: taikomieji moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra.

- Reklama -

Naujausi straipsniai