2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Panevėžio verslininkai mobilizuojasi: skirs paramą įvairių priemonių stokojantiems medikams

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją ir išplatino nerimo kupiną žinią – Panevėžio medikams, specialiųjų tarnybų be socialiniams darbuotojams trūksta apsauginių priemonių.

Trūksta apsauginių priemonių

Panevėžio mero pavaduotojas, laikinai vaduojantis merą Deividas Labanavičius  aiškino, kad šiuo metu labai svarbu aprūpinti medikus, spec. tarnybų bei socialinius darbuotojus specialiomis apsauginėmis priemonėmis.

„Panevėžio miesto savivaldybė skubos tvarka jau vykdo viešuosius pirkimus respiratoriams, apsauginiams kombinezonams, akiniams, antbačiams ir pirštinėms įsigyti, tačiau to nepakanka. Todėl Savivaldybė prašo Panevėžio verslininkų pagalbos – skubiai nupirktume ar priimtume visas siūlomas apsaugines priemones. Paskirtas kontaktinis asmuo Asta Puodžiūnienė, el. paštas asta.puodziuniene@panevezys.lt, tel. 8 698 87025“, – informavo laikinas miesto vadovas ir aiškino:

„Savivaldybė šiuo metu vykdo viešuosius pirkimus apsauginėms priemonėms įsigyti tačiau procedūros gali užtrukti, o prabangos laukti neturime. Suprasdami, kad medikų ir su pacientais dirbančių tarnybų apsauginių priemonių atsargos kasdien mažėja, pagalbos kreipėmės į miesto verslininkus. Už bendradarbiavimą dėkingi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams bei visiems verslininkams ir įmonėms, kurie atsilieps į mūsų prašymą. Beje, apsauginių priemonių siuntos laukiame iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Šiomis dienomis siunta pasieks Panevėžį.“

 

Kritikavo viešuosius pirkimus

Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas teigė, kad verslo atstovai visada yra

pasirengę suteikti paramą.

„Situacija – sudėtinga, nes tų pačių apsaugos priemonių reikia ir įmonėse dirbantiesiems. Tačiau verslininkai pasirengę ištiesti pagalbos ranką medikams, nes nuo jų priklauso žmonių sveikata ir gyvybė“, – tvirtino jis ir sukritikavo galiojančius viešuosius pirkimus:

„Viešųjų pirkimų procedūra ir normaliu gyvenimo laikotarpiu nėra tinkama, o karantino laikotarpiu – didžiausias barjeras ir galimybė įsigyti apsaugos priemones. Karantino laikotarpiu negalima žaisti žmonių gyvybėmis, nes viešieji pirkimai užima nemažą laiko tarpą, o laiko šiuo metu turime nedaug. Šalies valdžia turi imtis priemonių ir suteikti galimybę viešuosius pirkimus organizuoti paprasčiau.“

Rotariečiai pagelbės

Panevėžio „Rotary“ klubo valdybos narys ir įmonės „Baltijos kemperiai“ vadovas Algimantas Lukoševičius teigė, kad rotariečiai taip pat pagelbės Panevėžio medikams.

„Šiam tikslui įsteigėme specialų „Rotary“ fondą, kuriame telkiamos lėšos kaip užtvaras neribotam viruso protrūkio suvaldymui – pirmiausiai medikų apsaugai, trūkstamos įrangos įsigijimui, panaudojant mūsų tarptautinius kontaktus ir verslo galimybes. Kiekviena dabar įsigyta kaukė, respiratorius ar plaučiu ventiliavimo aparatas gali apsaugoti ne vieną nuo užsikrėtimo ar išgelbėti gyvybę. Visos surinktos lėšos ir bus skirtos medikų apsaugai – apsauginėms priemonėms pirkti“, – sakė A. Lukoševičius ir pridūrė:

„Kadangi turiu kemperių verslą, galiu kemperiais padėti įrengtam Panevėžyje mobiliajam punktui. Jeigu reikės, prie mobilaus punkto pastatysiu kemperį, kuris bus patogus medikams. Jame šilta, yra tualetas ir būtiniausios higienos priemonės.“

 

Raimonda MIKUČIONYTĖ / DELFI, LRV, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

- Reklama -

Naujausi straipsniai