Šis rugsėjis Panevėžiui ypatingas – duris atvėrė didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras „RoboLabas“. Jį Panevėžio miesto savivaldybė įkūrė „Minties“ gimnazijos patalpose.

„RoboLabas“ teikia kokybišką ir patrauklų neformalų ugdymą 6–12 metų vaikams, jaunuoliams bei suaugusiesiems. Jau nuo rugsėjo 2 d. jie galės kurti, konstruoti ir programuoti robotus, žaisdami mokytis ir kūrybiškai spręsti problemas. Siekiame, kad centras būtų aprūpintas įvairia naujausia įranga: kompiuteriais, mokomaisiais robotais, dronais, kompiuterinės grafikos programomis, multimedijos kūrimo įranga. Taip supažindinsime su naujausiomis technologijomis, ugdysime kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komandinio darbo įgūdžius ir kt. kompetencijas“, – sako „RoboLabo“ direktorė Vaida Šiaučiūnė.

Veiks atviros inžinerinės kūrybinės dirbtuvės, kur lankytojai galės technologines idėjas paversti realybe. Dirbtuvės turi šiuolaikišką įrangą konstruoti, modeliuoti, projektuoti, gaminti įvairius gaminius, modelius, maketus ar prototipus. Be to, autentišką, įveiklinančią aplinką, kur smalsūs žmonės galės išlaisvinti vaizduotę ir laisvai eksperimentuoti, tyrinėti, atrasti bei realizuoti idėjas.

Neatsiejama „RoboLabo“ dalis – varžybos. Centre ne tik gausu įvairių trasų ir varžyboms pasiruošti skirtų kliūčių – lankytojus mielai konsultuos profesionalūs mokytojai, kurie  organizuos ir kvalifikacinius turus, stovyklas, mokymus.

Jau nuo rugsėjo 3 d. ,,RoboLabe” startuoja įvairioms amžiaus grupėms skirtos programos:

RoboNaujokams (4-6 m. vaikams) – būreliai ,,Pažintis su Robiu“ ir ,,Susidraugauk su robotu“ (vaikai susipažins su Clementoni ir WeDo robotais);

RoboTyrėjų (6-8 m. pramuštgalvių) laukia Kodžio pasaulis (būrys robotų, keistu vardu  Ozobotas, konstravimas, programavimas ir kt.);

RoboKūrėjo (9-11 m. vaikams) programos laukiame patyrusių, vietoj nenustygstančių entuziastų, ,,Minecraft” gerbėjų bei visų, kurie žavisi kosmoso platybėmis;

RoboNovatoriams (12+) – C++ programavimo kalbos užsiėmimai, medijų kūrimo laboratorija, inžineriniai sprendimai su 3D spausdintuvais, galimybė naudotis atvirosiomis dirbtuvėmis ir kt.;

RoboMergaitės (9-11 m.) kviečiamos domėtis naujausiomis technologijomis, pažinti spalvas, kurti, maketuoti, konstruoti;

RoboŠeima – tai smagūs šeštadieniniai užsiėmimai šeimoms! Susipažinsite su įvairiomis technologijomis, konstruosite robotus, dirbsite 3D spausdintuvais, programuosite ir t. t.

Rugsėjo 5 ir 12 d. ,,RoboLabas“ kviečia į Atvirų durų dienas – susitiksite su  mokytojais, robotais, dirbtuvių įranga, dalyvausite pažintinėse veiklose, galėsite užsiregistruoti į  programas.

Rugsėjo 7 d. „RoboLabas“ kviečia į stendą 516-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventėje.

Rugsėjo 16-20 d. ,,RoboLabe” – mokslo festivalio ,,Erdvėlaivis Žemė“ renginiai. Jų metu bus galima įsitraukti į edukacines veiklas, FabLab Kaunas kūrybinės inžinerijos dirbtuves,  ESO edukacines iniciatyvas, konstruoti robotus, programuoti ir kt.

 

Foto: G.Kartanas

Print Friendly, PDF & Email