2024, gegužės 19, Sekmadienis

12-asis Panevėžio miesto garbės pilietis – filosofas Arvydas Šliogeris

Panevėžys turi jau dvyliktąjį miesto garbės pilietį – juo tapo filosofas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Arvydas Šliogeris (1944-2019). Šiandien tam vienbalsiai pritarė Savivaldybės taryba.

A. Šliogeris – vienas iškiliausių šiuolaikinių lietuvių mąstytojų, vokiečių egzistencializmo tyrinėtojas, filosofinių tekstų vertėjas, eseistas, daugelio filosofijos knygų ir vadovėlių autorius.

2002 m. filosofo veikla įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, 2010 m. – Lietuvos mokslo premija, 2016 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Gimęs ir užaugęs mokytojų šeimoje Panevėžyje A. Šliogeris savo eseistikoje, skaitydamas pranešimus konferencijose, paskaitose studentams ar duodamas interviu nuolat pabrėždavo Panevėžio, kaip savo gimtosios vietos lemiamą reikšmę jo asmenybės, pažiūrų, mąstysenos formavimuisi.

A. Šliogeris buvo panevėžiečių ypač gerbiamas, vertinamas ir visada labai laukiamas. Kaip teigia kandidatą A. Šliogerį pasiūliusi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, bibliotekos organizuoti renginiai su filosofu sulaukdavo didelio susidomėjimo, juose filosofas susitikdavo su skaitytojais, pristatydavo savo veikalus, diskutuodavo.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje saugomi filosofo dovanoti rankraščiai, jo žmona Zita perdavė ir visą A. Šliogerio biblioteką.

- Reklama -

Naujausi straipsniai