„Redmi Note“ telefonai visada buvo specialiu „Xiaomi“ ginklu kovoje su konkurentais, t.y. vienais geriausių išmaniųjų kainos ir kokybės santykio prasme. Tačiau, jeigu praeitą sykį perėjimą nuo „Note 5“ iki „Note 6 Pro“ lydėjo vos keli minimalūs pakeitimai, dabar, pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, turime reikalų su tikrai nauju išmaniuoju.
Pagrindinis naujojo „Redmi“ telefono ypatumas – kamera, kuri moka fiksuoti kadrus 48 Mpx raiškoje. Taip pat išmanusis gavo pakankamai didelę 4000 mAh talpos bateriją ir didelį berėmį ekraną. Išoriškai „Note 7“ labai skiriasi nuo praeitos kartos modelio, viduje viskas taip pat gerokai patobulėjo, tačiau apie viską iš eilės.
„Xiaomi Redmi Note 7“ dizainas ir ekranas
6,3 col. įstrižainės „Note 7“ visai neatrodo milžinišku išmaniuoju. Taip, ekranas pakankamai didelis, tačiau pailgos formos 19.5:9 formato dėka įrenginiu paprasta naudotis ir viena ranka. Telefono galinis dangtelis yra dengtas „Corning Gorilla Glass 5“ stiklu, kuris apsaugo jį nuo įbrėžimų, smūgių ir kitų pažeidimų. Ekranas turi oleofobinę dangą, kurios dėka pirštų atspaudai labai lengvai nuvalomi.
Varle.lt specialistai pastebi, kad ekrano išpjova sumažėjo iki lašo formos, apatinis rėmeliais taip pat kiek susiaurėjo. Tiesa, šoniniai rėmeliai čia yra storesni nei turi „Xiaomi Mi 9“ ir „Xiaomi Mix 3“ flagmanai, tačiau jie taip pat nekrenta į akis. Gamintojas ekraną vadina „Dot Drop Display“: į ekrano išpjovą yra integruota priekinė kamera, o virš jos – pokalbių garsiakalbis.
Puiku, kad „Xiaomi“ nusprendė palikti infraraudonųjų spindulių jutiklį ir 3,5 mm garso jungtį, tačiau micro-USB pakeitė universalesne USB-C jungtimi. Telefono galinis dangtelis yra stiklinis ir pasižymi gradiento efektu. Keista, tačiau telefonas praktiškas neslysta rankose ir nerenka pirštų atspaudų, tačiau vis tiek siūloma naudoti kad ir paprastą komplektacijoje esantį skaidrų dėklą.
„Xiaomi Redmi Note 7“ kamera
„Redmi Note 7“ išmaniajame yra integruoti „Samsung“ gamybos jutikliai, kurių vienas moka fotografuoti 48 Mpx raiškoje. Iš tikrųjų, tai yra 12 Mpx kamera, kuri naudoja „ISOCELL Plus“ technologiją. Ši technologija lemia, kad keturi pikseliai apsijungia į vieną didelį pikselį, todėl mes gauname tikrai didelės raiškos ir puikaus detalumo nuotraukas. Praktikoje retai prireikia tokių didelių kadrų, dažniausiai pakanka standartinių 12 Mpx, tačiau pats faktas, kad esant norui galima užfiksuoti panoramą ir detaliai apžiūrėti kiekvieną krūmą – jau įkvepia.
Kaip ir „Redmi 6 Pro“, naujasis „Redmi Note 7“ palaiko dirbtinio intelekto režimą. Tačiau jeigu ankstesniame modelyje nuotraukos, užfiksuotos automatiniame režime mažai kuo skyrėsi nuo nuotraukų su dirbtinio intelekto panaudojimu, dabar kamera tapo tikrai išmanesnė. Daugeliu atvejų dirbtinis intelektas suteikia nuotraukoms daugiau sodrumo ir kontrasto.
Taip pat „Xiaomi Redmi Note 7“ palaiko HDR. Kadrai su juo gaunasi šiek tiek šviesesni ir kontrastingesni. Patogu, kad HDR funkciją galima naudoti automatiškai, o ne rankiniu būdu įjunginėti–išjunginėti. Puikiai veikia ir naktinis kameros režimas: su juo nuotraukos tamsoje gaunasi detalesnės ir be kokių nors pastebimų triukšmų vieno tono dalyse.
Kalbant apie asmenukes, vertėtų pažymėti, kad 5 Mpx kamera pakankamai tiksliai atskiria priekinį planą nuo foninio. „Xiaomi Redmi Note 7“ leidžia filmuoti sulėtintus ir pagreitintus vaizdo įrašus su pagreičio intervalu nuo 4Х (0,12 sek.) iki 1800X (60 sek). Maksimali vaizdo įrašų raiška yra 1080p su 60 fps. Kaip ir praeitame modelyje, čia yra vaizdo stabilizavimo funkcija, todėl judant filmukai gaunasi pakankamai sklandūs, nors jei orientuojantis į profesionalesnį mobilų filmavimą, pagalvokite apie vaizdo stabilizatorių.
„Xiaomi Redmi Note 7“ našumas
„Xiaomi Redmi Note 7“ veikia aštuonių branduolių „Snapdragon 660“ pagrindu. Išmanusis tapo spartesnis nei praeitos kartos modelis su „Snapdragon 636“, tačiau vis dar pasižymi vidutiniu galingumu ir našumo prasme neprilygsta tokiems flagmanams kaip „Xiaomi Mi 9“ arba „Galaxy S10“. Nepaisant to, įrenginiu tikrai malonu naudotis, nes jokių ryškių sistemos vėlavimų nėra: programėlės ir žaidimai veikia labai sklandžiai ir be trikdžių.
Išmanusis veikia „Android 9“ operacinės sistemos su „MIUI 10“ sąsaja pagrindu. Apžvalgos herojus taip pat turi infraraudonųjų spindulių jungtį, kurios dėka galima nuotoliniu būdu valdyti techniką, bet išmaniajame nėra NFC palaikymo. Tačiau „Redmi Note 7“ turi Bluetooth 5.0 ir C tipo USB, praktiškai kaip visi populiarieji išmanieji.
„Xiaomi Redmi Note 7“ autonominio veikimo laikas
Kaip ir ankstesni „Redmi“ modeliai, išmanusis gavo didelę 4000 mAh talpos bateriją. „Redmi 7 Note“ yra aprūpintas C tipo USB ir palaiko „Quick Charge 4“ greitojo įkrovimo technologiją. Komplektacijoje esančio 2A maitinimo adapterio dėka iki 25% įkraunamas per pusvalandį, kas biudžetiniam modeliui yra tikrai puikus rezultatas.
Varle.lt telefonų specialistai pažymi, kad išmanusis pakankamai ekonomiškai naudoja energiją. Pilnai įkrautos baterijos užtenka daugiau nei 32 val. 3G pokalbių, daugiau nei 14 val. naršymui internete ir daugiau nei 14 val. vaizdo įrašų peržiūrai.
Ar verta pirkti „Xiaomi Redmi Note 7“
„Redmi Note“ serija, kuri užima biudžetinių „Xiaomi“ išmaniųjų segmentą labai priartėjo prie flagmanų. Juk čia turime tikrai kietas ir pažangias kamera, C tipo USB jungtis, madingą ekraną su lašo formos išpjovą ir neblogus našumo parametrus. Pilnai laimei trūksta tik NFC ir galingesnio procesoriaus. Jeigu ieškote santykinai nebrangaus telefono su puikios kokybės kamera ir jums visiškai nereikalinga bekontakčių mokėjimų funkcija, Varle.lt telefonų specialistų teigimu, „Redmi Note 7“ gali būti puikiu variantu ir tikrai vienu geriausių šių metų biudžetinių išmaniųjų.
Skaitykite daugiau: Xiaomi telefonai