2024, balandžio 20, Šeštadienis

Utenoje patirtas pralaimėjimas, serija grįžta į Panevėžį

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į dar vieną kovą Betsafe-LKL atkrintamosiose. Pirmadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai Utenoje 86:77 (17:17, 24:17, 23:28, 22:15) nusileido vietos „Uniclub Casino – Juventus“ ekipai, kuri išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą (1:1). Lemiamos rungtynės Panevėžyje vyks gegužės 18 d. (ketvirtadienį).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo per kelias minutes tris kamuolius perėmę panevėžiečiai, išsiveržę į priekį po septynių Jordeno Duffy ir trijų Nikola Popovičiaus pelnytų taškų (4:10), bet šeimininkai neleido varžovams pabėgti ir pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu (17:17). Per pirmas dešimt dvikovos minučių uteniškiai prametė visus šešis tritaškius.

Antrąjį ketvirtį uteniškiai pradėjo spurtu 8:0, o svečiams sužaidus jau tris minutes pirmuosius taškus pelnė Jamelas Morrisas (25:19). „Juvei“ pavyko pratęsti gerą atkarpą – įpusėjus kėliniui Martynas Gecevičius baudų metimais savo komandos pranašumą padidino iki dviženklio (30:20). Svečius į priekį patraukė devynis taškus pelnęs Gediminas Orelikas, tačiau gerą Utenos ekipos pirmąją pusę uždarė Johno Daviso tritaškis su antrojo kėlinio sirena (41:34).

Nors trečiojo kėlinio pradžioje kiek geriau atrodė panevėžiečiai, sužaidus šešias minutes po Ernesto Sederevičiaus dvitaškio šeimininkai vėl įgijo dviženklį pranašumą (56:46). Dar už poros minučių Žygimantas Skučas gavo antrą nesportinę pražangą ir buvo išvarytas iš rungtynių. Po šio epizodo panevėžiečiai sėkmingai grįžo į mačą ir per likusį kėlinio laiką beveik išlygino rezultatą (64:62).

Lemiamą ketvirtį „7bet-Lietkabelis“ pradėjo atkarpa 7:0 ir išsiveržė į priekė (64:69). Persvarą uteniškiams susigrąžinti pavyko – prasidėjus paskutinėms keturioms minutėms šeimininkai ją padidino iki aštuonių po šešių paeiliui Daviso taškų (81:73). Netrukus Morrisas prametė abi baudas, dukart nuo baudų linijos prametė ir Lipkevičius, bet dvitaškį pataikė Orelikas (81:75).

Likus pusantros minutės tritaškį pataikė puikų kėlinį pratęsęs Johnatanas Davisas, panevėžiečiai suklydo, o dvitaškį pataikęs Alstonas galutinai grąžino seriją į Panevėžį (86:75).