2024, balandžio 24, Trečiadienis

Susitikimuose su Panevėžio gimnazistais – apie pareigas, atsakomybes ir jų teisių gynėjus

„Ar lengva būti vaiku Lietuvoje: pareigos, atsakomybė, grėsmės naudojantis teisėmis ir laisvėmis“ – tokia tema diskusijas su Panevėžio miesto gimnazistais vedė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) teisininkė Jurgita Varanauskienė ir Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorai.

„Mūsų tikslas šiose diskusijose – informuoti vaikus apie jų teises ginančią instituciją bei vaiko atstovavimą baudžiamajame procese. Ir maži, ir didesni vaikai turi suprasti, kad Vaiko teisių apsaugos tarnyba – ne ta tarnyba, kuri baudžia, o ta – kuri padeda rasti sprendimus“,apie susitikimų su gimnazistais tikslą pasakojo vaiko teisių gynėja.

Pasak J. Varanauskienės, teisinių žinių vaikams ir paaugliams, deja, dažnai stinga. „Tai dalykai, kurių mokykloje nemoko. Kalbėti su vyresniųjų klasių moksleiviais – gimnazistais apie jų pareigas, teises ir atsakomybes būtina, nes dažnas įsivaizduoja, kad iki šešiolikos metų yra nebaudžiamas ir už visus nusižengimus atsakingi išimtinai tik tėvai“, – sako VTAS Panevėžio mieste teisininkė. Apie atsakomybes – tame tarpe ir baudžiamąją – bei vieno neteisingo poelgio pasekmes visam tolimesniam gyvenimui, gimnazistams pasakojo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorai Kristina Ulienė, Gražvydas Kazlauskas ir Paulius Jasiukaitis.

Susitikimų su gimnazistais metu, aptartos ir Lietuvos Konstitucijoje numatytos vaikų teisės. „Teisė būti išgirstam – viena pagrindinių vaikų teisių, kuri suteikia galimybę išsakyti savo nuomonę, pasisakyti ir įtakoti suaugusiųjų sprendimus. Vaikas turi teisę būti išgirstas, tačiau tuo pat metu turi suprasti ir savo pareigą – žodžiais ir veiksmais neįžeisti kito“, – gimnazistams sakė J. Varanauskienė.

Panevėžyje vyko penki susitikimai, su visų miesto gimnazijų gimnazistais. Tokį susitikimų ciklą VTAS specialistai planuoja ir kitose apskrities mokyklose

- Reklama -

Naujausi straipsniai