2024, balandžio 13, Šeštadienis

Sovietų vykdytų tremčių aukų atminimas bus pagerbtas prie Europos Parlamento

Š. m. birželio 14 d., antradienį, 15–19 val., Lietuvos laiku, Solidarumo aikštėje prie Europos Parlamento, Briuselyje, įvyks tremčių iš Centrinės ir Rytų Europos 81-osios metinės bei tradiciškai bus skaitomos ištremtųjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Čekijos bei Vengrijos pavardės.

„Į Europos žemyną sugrįžo deportacijos. Sugrįžo tai, kas atrodė neįmanoma. Rusijos Federacija į savo teritoriją perkėlė daugiau, nei milijoną ukrainiečių, tarp jų apie 200 tūkst. vaikų, atskirtų nuo savo šeimų. Tūkstančiai žmonių buvo patalpinti filtracijos stovyklose, todėl šiais metais minėti sovietines tremtis yra ypač svarbu. Deja, šiandien nepasmerkti Sovietų nusikaltimai yra kartojami. Svarbu pažymėti, kad prie mūsų pavardžių skaitymo prisijungė ir drąsūs Rusijos draugijos „Memorial“ žmonės, kurie deportuotųjų pavardes perskaitė Maskvoje, prie Komunarka paminklo Stalino masinių žudynių aukoms, bei Jekaterinburge“, – sako renginio iniciatorė Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė.

Briuselyje vyksiančiame minėjime dalyvaus ir ištremtųjų pavardes skaitys EP pirmininkė Roberta Metsola, Europos Parlamento nariai, Centrinės ir Rytų Europos valstybių diplomatai, Rusijos “Memorial” draugijos atstovė, iš Lietuvos atvyksianti didelė tremtinių grupė, renginyje dainuos Lietuvos mokslų akademijos choras bei Panevėžio tremtinių choras „Likimai“.

Šį minėjimą europarlamentarė R. Juknevičienė organizuoja kartu su 58 Europos Parlamento nariais iš visų 27 Europos Sąjungos šalių narių, parlamentine EP narių grupe Europos atminčiai, Europos atminties ir sąžinės platforma, Ukrainos misija prie ES, ukrainiečių bendruomene Belgijoje, Lietuvos ambasada ir lietuvių bendruomene Belgijoje.

Praėjusiais metais vykusiame 80-ųjų tremčių iš Baltijos valstybių metinių minėjime dalyvavo bei ištremtųjų pavardes skaitė šviesios atminties EP pirmininkas Deividas Sasolis (David Sassoli), taip pat Lietuvos, Lenkijos, Estijos ambasadoriai, Latvijos, Ukrainos ir Moldovos atstovai, Baltarusių bendruomenės Briuselyje atstovė, europarlamentarai, gausus Belgijos lietuvių bendruomenės narių būrys ir visi norėję dalyvauti renginyje.

Registruotis į renginį ir skaityti ištremtųjų pavardes kviečiame čia: https://forms.gle/kfBrtXeqmSoo8Zym6

- Reklama -

Naujausi straipsniai