2024, kovo 29, Penktadienis

Sėkmingiausiai dirbančiu tradiciniu amatininku pripažintas Panevėžio krašto puodžius Erikas Hincas

Gruodžio 9 d. Anykščių menų inkubatoriuje vykusioje metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys šalies tradiciniai amatininkai ir amatų centras.

Vienu iš dviejų amatininkų laureatu šiemet pripažintas Dembavoje gyvenantis sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinių amatų meistras, senojo puodžiaus amato puoselėtojas Erikas Hincas. Puodininkyste bei molinių žaislų gamyba užsiimančio meistro kandidatūrą nominacijai pateikė Upytės tradicinių amatų centras.

E. Hincas nuolat veda edukacijas bei demonstruoja savo amatą visose didesnėse Lietuvos mugėse, festivaliuose, kermošiuose, kituose renginiuose.

Šiemet amatininko paroda „Raugo keramikos kolekcija Kūčių stalui“ apkeliavo kone pusę Lietuvos: nuo Panevėžio iki Maišiagalos. Šiuo metu ji eksponuojama Upytės tradicinių amatų centre.

E. Hincas aktyviai įsitraukia į vietos bendruomenės veiklą. Būdamas įvairių renginių visoje Lietuvoje bei užsienyje dalyvis, jis savo amatininkystės žiniomis dalijasi ir su Panevėžio rajono bendruomenėmis. Šio amatininko dirbtuvių durys Janališkių kaime šiltuoju metų laiku atviros ne tik organizuotoms grupėms, bet ir pavieniams lankytojams.

Panevėžio rajono Ėriškių kultūros centro padalinyje Tradicinių amatų centre Upytės kaime puodininkystės amato žiniomis ir patirtimi amatininkas dalijasi su kolegomis amatininkais. Jis – nuolatinis čia rengiamų amatininkų turgelių dalyvis, kuriuose ne tik prekiauja savo gaminiais, bet ir rengia amato mokymus.

2020–2022 m. puodininkystės dirbinius demonstravo ir šio amato mokė Valstybės dienos renginyje „Čia mūsų žemė“ ant Upytės piliakalnio.

Metinę tautinio paveldo konferenciją „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ organizavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija.

Renginyje Lietuvos amatininkai dalijosi patirtimi, dalyvavo diskusijose ieškodami geriausių sprendimų išsaugant Lietuvos tautinį paveldą. Konferencijoje kalbėta apie tradicinių amatų puoselėjimą, išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms.

Sėkmingiausiai dirbančia amatininke taip pat pripažinta Kaišiadorių rajono atstovė Jurgita Treinytė, užsiimanti šiaudinių dirbinių gamyba, kiaušinių marginimu, verbų rišimu, senuoju karpymu.

Sėkmingiausiai dirbančiu amatų centru pripažintas Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras. Jame ir vyks kitų metų tautinio paveldo konferencija.

Konkurso nugalėtojams premijas įteikė Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Žemės ūkio ministerija kasmet skiria premijas sėkmingiausiai dirbantiems tradiciniams amatininkams ir tradicinių amatų centrui. Tautinio paveldo produktų, tradicinių mugių, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo ekspertų komisija vertina geriausius iš geriausiųjų ir teikia siūlymus premijuoti atrinktus kandidatus Žemės ūkio ministerijai. Premijų teikimą organizuoja ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

- Reklama -

Naujausi straipsniai