2024, spalio 10, Ketvirtadienis

Registravimosi terminas dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą artėja prie pabaigos. Registruota jau 17 partijų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad politinės kampanijos dalyvių registracija dalyvauti birželio 9 d. vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą artėja prie pabaigos.

Iki kovo 15 dienos dalyvauti šiuose rinkimuose VRK yra registravusi jau 17 politinių partijų:

  1. Darbo partija;
  2. Demokratų sąjunga „Vardas Lietuvos“;
  3. Krikščionių sąjunga;
  4. Laisvės partija;
  5. Liberalų sąjūdis;
  6. Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija;
  7. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga;
  8. Lietuvos liaudies partija;
  9. Lietuvos regionų partija;
  10. Lietuvos socialdemokratų partija;
  11. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga;
  12. Lietuvos žaliųjų partija;
  13. Nacionalinis susivienijimas;
  14. Partija „Laisvė ir teisingumas“;
  15. Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai);
  16. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai;
  17. Žemaičių partija.

VRK duomenimis, 2019 m. vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvavo 16 kandidatų sąrašų, iš kurių europarlamentarų mandatus rinkėjai suteikė 7 sąrašų atstovams.

Politinės kampanijos dalyvių registracijos dokumentus VRK priims iki kovo 18 d. (imtinai). Tą pačią dieną prasidės būsimųjų kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimas VRK informacinėje sistemoje. Iki pareiškinių dokumentų pateikimo kiekviena politinė partija, kelianti kandidatų sąrašą, turi būti sumokėjusi 8995 eurų rinkimų užstatą.

Iki pareiškinių dokumentų pateikimo pabaigos (balandžio 5 d. 17 val.) politinės partijos tarpusavyje gali sudaryti politinių partijų koaliciją ir sujungti koalicijos kandidatų sąrašus į jungtinį kandidatų sąrašą pagal koalicijos dalyvių iš naujo nustatytą eilę.

Koalicijos dalyviai turi pateikti VRK pareiškimą dėl kandidatų sąrašo sujungimo, jame  nurodydami koalicijos pavadinimą ir pridėdami dokumentą, patvirtinantį apie sumokėtą rinkimų užstatą  kandidatų sąrašams sujungti (539,70 eurų už kiekvieną į koaliciją prijungiamą kandidatų sąrašą).

Kiekviena rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvaujanti politinė partija ar koalicija šiuose rinkimuose gali kelti kandidatų sąrašą, kuriame yra ne mažiau kaip 5 ir ne daugiau kaip 22 kandidatai – ne daugiau kaip dvigubai tiek, kiek Lietuva renka atstovų į EP.

Po to, kai bus pateikti pareiškiniai dokumentai, kandidatuojančių politinių partijų atstovai turės surinkti 10 tūkstančių jų dalyvavimą rinkimuose palaikančių rinkėjų parašų.

Tiesa, rinkėjų parašus rinks ne visos partijos. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkėjų parašų rinkti nereiks toms politinėms partijoms, kurios yra dalyvavusios paskutiniuose Europos Parlamento rinkimuose ir jų metu surinkusios daugiau rinkėjų balsų, negu 10 tūkstančių – tiek kiek reikia surinkti parašų.

Patikrinusi pareiškinius dokumentus, surinktus rinkėjų parašus ir konstatavusi, kad pateikti kandidatų sąrašai ir juose nurodyti kandidatuojantys asmenys atitinka Rinkimų kodekse nustatytus reikalavimus, VRK, ne vėliau kaip gegužės 9 d., oficialiai registruos kandidatus dalyvauti rinkimuose.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks birželio 6–9 dienomis Europos Sąjungos valstybėse narėse. Lietuvoje rinkimai į Europos Parlamentą vyks birželio 9 d.

Tą dieną paaiškės, kurie 11 narių bus išrinkti atstovauti Lietuvai Europos Parlamente ateinančius penkerius metus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai