Balandžio 16 d. 18 val. „Pragiedruliuose“ fotomenininkai Arvydas Gudas ir Evaldas Ivanauskas bei aktorius Albinas Kėleris pristato vieno darbo fotografijos parodą „Pieta pagal…“.
Menininkų komanda dalinasi mintimis apie kūrybinį procesą:
Evaldas Ivanauskas:
„Pieta (it. pietas – gailestingumas) – krikščioniškosios dailės žanras, vaizduojantis kenčiančią motiną Mariją su nuimtu nuo kryžiaus Jėzumi, susiformavęs Europoje XIV a. ir ypač paplitęs XV–XVI a. Garsiausia ir žinomiausia pieta, tai XV a. pabaigoje Mikelandželo sukurta marmuro skulptūra. Ko gero nemažiau garsus ir prancūzų gatvės menininko Ernesto Pinjono (Ernest Pignon), kiek kitaip interpretuotas pietos siužetas, kuriame italų režisierius Paolo Pazolinis (tragiškai nužudytas 1975
m.) ant rankų laiko pats save, negyvą. Kai prieš metus Albinas Kėleris pasiūlė atkartoti pietos siužetą kaip fotografiją, man tai pasirodė ne tik įdomu, bet ir aktualu. Ar vis dar svarbus mene yra kūrėjo pasiaukojimas? O gal žaidžiantis kūrėjas ir jo žaidimai yra pakankama sąlyga meno kūriniui gimti?
Kartu su aktoriumi Albinu Kėleriu ir fotografu Arvydu Gudu susibūrę į kūrybinę grupę atlikome savitą žaidimą „Pieta pagal…“, taip tarsi ir vėl iliustruodami menininkų, kaip žaidžiančių žmonių konceptą. Siekėme rezultato, kuriame tiek pasiaukojimo idėja, tiek žaidybiniai-vaidybiniai procesai sueitų į vieną pasakojimą.“
Arvydas Gudas:
„Pirmasis bendras susitikimas ir pasiūlymas dalyvauti avantiūroje. „Ar padėtum mums nufotografuoti kompoziciją su aktoriumi?“ Žinoma, kodėl gi ne. Nežinojau detalių, o mintys sukosi apie kitus darbus. Tiesiog sutikau. Po to vis kartas nuo karto prasilenkdavome su Albinu ar Evaldu ir apsikeisdavome vienu kitu žodžiu, primindavome. Galiausiai suplanavome fotografavimo vietą ir žmones reikalingus idėjos realizavimui. Albinas ant rankų laiko Ievą. Po to Gintas ant rankų laiko Albiną. Evaldas atlieka savo magiškus triukus. Fotografavimas tikslus ir neužimantis daug laiko. Rimtos išraiškos. Pertraukos apgalvoti kas iš to išeis. Kai savo darbo neįveli į sudėtingas istorijas, tai ir prapulti nėra kur. Iš pradžių Albinas tenorėjo nuotraukos kurią galėtų dalinti vietoj portretinės, o gal ir pasikabinti namuose ant sienos. O mes pagalvojome, kad juk vieno darbo paroda įvyksta rečiau nei įprastai.“
Paroda veiks iki gegužės 16 d.