2024, birželio 22, Šeštadienis

Pirmoji kregždė:TS-LKD reaguodama į VTEK sprendimą pateikė merui nepatogius klausimus

reklama rubai

Vakar vykusiame TS-LKD Panevėžio skyriaus valdybos posėdyje nutarta reaguoti į rugpjūčio mėn. 9 d. VTEK sprendimą dėl Ryčio Mykolo Račkausko. Šiandien TS-LKD Panevėžio skyriaus vardu šio skyriaus pirmininkė Seimo narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į miesto merą ir paprašė atsakymų į nepatogius klausimus. Kreipimesi rašoma:

“Šių metų rugpjūčio 9 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priėmė sprendimą Nr. KS-117 „Dėl Ryčio Mykolo Račkausko“. Šiame sprendime konstatuojama, kad Jūs pažeidėte LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, nes savivaldybės Tarybos posėdyje balsavote už projektus, kurie yra naudingi su Jūsų sūnumi susijusiai įmonei MB „Pupa – strateginė urbanistika“. Šis VTEK sprendimas nėra eilinė žinia Panevėžiui ir jo žmonėms, jame yra nustatyta svarbių, su tarnybine etika nesuderinamų aplinkybių. Sprendimas yra susijęs su Jūsų veikla dėl didžiausių istorijoje ES lėšų mūsų miestui įsisavinimo, todėl reikalauja išsamių viešų paaiškinimų ir atsakymų į klausimus. Jausdami atsakomybę, kad Panevėžio miesto gerovė būtų kuriama ES lėšas panaudojant skaidriai ir sąžiningai, viliamės, jog artimiausiame savivaldybės Tarybos posėdyje galėsite atsakyti į šiuos, mūsų manymu, visiems panevėžiečiams svarbius klausimus:

1. 2016 m. rugsėjo 22 d. administracijos direktorius sudarė Senvagės ir Skaistakalnio parkų su prieigomis kompleksiniam sutvarkymui atviro projekto konkurso vertinimo komisiją. Tarp devynių komisijos narių buvote ir Jūs. Kodėl nusprendėte pats dalyvauti tokios komisijos darbe? Kokiose kitose panašaus pobūdžio vertinimo komisijose esate buvęs per mero kadenciją?
2. Nuo kada Jūsų sūnus Ignas Račkauskas dalyvauja MB „Pupa – strateginė urbanistika“ veikloje? Kada sužinojote, jog ši bendrija dalyvaus savivaldybės paskelbtuose konkursuose? Kaip seniai pažįstate savo sūnaus bendražygius iš minėtos bendrijos?
3. Kodėl 2017 m. kovo 3 d. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvote atšauktas iš Vertinimo komisijos narių? Ar jau tada žinojote, kad Jūsų sūnus yra konkurso dalyvis? Kodėl to iš karto nedeklaravote viešai?
4. Kodėl 2017 m. balandžio 28 d. Tarybai balsuojant dėl su kompleksiniu Panevėžio miesto Senvagės ir Skaistakalnio parkų bei jų prieigų sutvarkymu susijusių sprendimų, nedeklaravote, jog konkursinio projekto autorių komandoje yra Jūsų sūnus? Primename, jog dvi dienos iki balsavimo, balandžio 26 d. buvo oficialiai patvirtintas ir viešai paskelbtas laimėtojas.
5. Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys Už Sąrašą Kartu“, kurio sąraše kandidatavote, pasižadėjime rinkėjams yra rašoma: „ – rinkėjų pasitikėjimo nenaudoti asmeninei naudai;“
<…> „Jeigu kuris iš jų nesilaikys šio duoto žodžio – privalės atsistatydinti ir savo vietą Taryboje užleisti kitam sąrašo KARTU kandidatui“.
VTEK sprendimas aiškiai nurodo, kad pažeidėte įstatymą, nes būtent dėl asmeninių interesų, galimai siekėte naudos savo sūnui, todėl prašome atsakyti, ar išpildysite rinkėjams duotą pažadą atsistatydinti? “.

Priminsime, kad rugpjūčio mėn. 9 d. posėdžiavusi Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija nusprendė, kad Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1-os dalies 2 punkto bei 11 straipsnio 1-mos ir 2-os dalių nuostatas įpareigojančias vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, o jam kilus nusišalinti, kai  2017 m. balandžio 28 d. ne tik balsavo dėl miesto Tarybos sprendimų dėl Panevėžio Senvagės teritorijos kompleksinio sutvarkymo, dėl poeto J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo, dėl Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymo, kurį laimėjo skandalingai spėjusi  pagarsėti MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ ir kuriais galbūt suinteresuotas jo sūnus. Tyrimas atliktas grupės Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narių pranešimo pagrindu.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai