2024, balandžio 20, Šeštadienis

Pateikti įtarimai grobstymu “Siauruke” įtariamiems asmenims

Pareikšti įtarimai Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate prieš pusmetį pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl grobstymų stambiu mastu VšĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” figūruojantiems asmenims.

Tyrimo pagrindu tapo atliktas finansinės veiklos auditas, kurio metu nustatyta nemažai pažeidimų. Kokie jie ir keliems asmenims pateikti įtarimai kol kas nedetalizuojama.

Kaip teigia buvęs laikinasis Všį “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” vadovas Vismantas Užalinskas, kaltinimai laužti iš piršto, tačiau patvirtino, kad penktadienį susipažinimui pateikta tyrimo metu surinkta medžiaga. Kol kas ji nagrinėjama pasitelkus advokatus. Komentuoti daugiau neleidžia ikiteisminio tyrimo įstatymo nuostatos.

Buvęs “Siauruko” laikinasis vadovas Vismantas Užalinskas – buvusi didelė rakštis Anykščių rajono savivaldybei. Pralaimėjęs nuolatinio vadovo konkursą, jo rezulatus jis apskundė teismui – teismas panaikino konkurso rezultatus. Teismas panaikino ir jam paskirtą nuobaudą.

Nuo 2018 m. rugsėjo po ilgų peripetijų  Všį “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” turi naują vadovą. Kaip teigė kolegos iš regioninio naujienų portalo Anykšta.lt,  VšĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” naujasis vadovas – Mindaugas Jucevičius yra buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vado Kęstučio Jucevičiaus jaunesnysis brolis. Jucevičiai kilę iš kaimyninio Molėtų rajono, Balninkų seniūnijos. Vyresnysis brolis Kęstutis yra buvęs dabartinio Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus mokinys.

Siauruką paliko ir kultūrinės veiklos vadybininku kurį laiką dirbęs buvęs Seimo ir miesto Tarybos narys Gintaras Šileikis.

XIX amžiaus pabaigoje nutiestas “Siaurukas” jau kurį laiką tapęs nešvarių žaidimų objektu. Apie tai ne kartą rašėme ir mes.

Iki šiol Susisiekimo ministerija yra pagrindinis siauruko finansavimo šaltinis. Iš valstybės biudžeto nuo 2018 m. jam skiriama  tik 200 000 Eur. metinė dotacija. To neužtenka nei atlyginimams, nei infrastruktūrai prižiūrėti.
Kritinė padėtis siauruke susiklostė dėl Susisiekimo ministerijos neveiklumo. 2017 m. pažadėjusi perduoti savo dalį viešojoje įstaigoje perduoti norą dalininkėmis tapti pareiškusioms Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėms pažado netesėjo. Pradžioje ministerijos vadovybė pati Panevėžio miestui ir Panevėžio rajonui siūliusi perimti steigėjo teises perdavimo procesą užvilkino ir sustabdė.
Dar labiau situacija susikomplikavo, kai Anykščių rajono savivaldybė vadovaujama dabar teisiamo K.Tubio  vienašališkai balsavo likti vieninteliais dalininkais. Nutarė, tai nutarė, tik pinigų eilutę biudžete įrašyti pamiršo. Taip ir liko visų mėgstamas siaurukas “ant ledo”.
Tiesa, nebeišrinkus K.Tubio Anykščių meru, šiais metais vėl pabandyta pajudinti įstrigusias derybas.  Gegužės 31 dieną Panevėžio savivaldybėje vyko susitikimas su Susisiekimo ministerijos viceministru Pauliumi Martinkumi, Anykščių rajono meru Sigučiu Obelevičiumi, Panevėžio rajono mero pavaduotoju Antanu Pociumi, Aukštaitijos siaurojo geležinkelio vadovu Mindaugu Jucevičiumi.
„Panevėžio miesto savivaldybė sutinka perimti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ valdymą kartu su Panevėžio bei Anykščių rajono savivaldybėmis ir tapti įstaigos dalininke. Mūsų ir Panevėžio rajono savivaldybės pozicija nekinta jau du metai. Iki šiol procesas nejudėjo dėl kitokios Anykščių rajono savivaldybės pozicijos. Tikimės, kad reikalai pajudės iš mirties taško. Juk siauruko, savo unikalumu neabejotinai įdomaus ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir užsienio svečiams išsaugojimas yra labai svarbus“, – susitikime sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Tikimasi, kad tapus viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininku, atsirastų galimybė Panevėžyje intensyvinti kultūrinį turizmą, didinti miesto patrauklumą šalies ir užsienio turistams bei aktyviai įsijungti į Europos siaurųjų geležinkelių tinklą, tačiau kol kas, matyt, apie siauruką dažniau girdėsime policijos ar teismų pranešimuose.
- Reklama -

Naujausi straipsniai