Šiandien Panevėžio apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis kyšininkavimo, papirkimo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo byloje. Iš 8 kaltinamųjų tik pažymą parašęs Panevėžio rajono gyventojas išteisintas. Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojai ir buvęs Velžio seniūnas pripažinti kaltais, tačiau atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Buvusiems Panevėžio ligoninės vadovui ir Panevėžio rajono savivaldybės juristei bei jos draugui skirtos baudos.
Byloje išskiriami du epizodai – pažymos apie gyvenamąją vietą bei leidimo medžių kirtimui suklastojimas, disponavimas jais, piktnaudžiavimas tarnyba.
Buvusi rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja V.J. kartu su tuomečiu Velžio seniūnu V. B. suklastojo dokumentą – seniūnijos pažymėjimą apie savo ir Pravieniškių kolonijoje kalinčiojo A. P bendrą, kaip sugyventinių, gyvenimą Velžio seniūnijoje. Vėliau dokumentas buvo pateiktas kolonijos administracijai siekiant gauti ilgalaikius pasimatymus. Paliudijimą apie gyvenimą kartu ir bendro ūkio vedimą parašė patalpų savininkas A. P.
Kitoje bylos dalyje buvusi rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja V. J. kaltinama sukursčiusi ir kartu su Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vedėju S. G., specialistėmis S. B ir M. G. tyčia suklastojusi tikrus dokumentus, kuriais buvęs Panevėžio ligoninės vadovas I. D. siekė išvengti administracinės atsakomybės už Panevėžio r., Karsakiškio sen., Startų k. sodų sklypuose neteisėtai iškirstus saugotinus medžius. I. D. medžius iškirto neturėdamas tam leidimo ir tik vėliau, patikrinus aplinkosaugininkams, bandė savo veiksmus įteisinti.
Kaip teigė teisėjas Vytautas Krikščiūnas, šioje byloje svarbu pabrėžti, kad didelės neturtinės žalos patyrė valstybė, Panevėžio rajono savivaldybė ir Panevėžio ligoninė. Valstybės tarnautojai atlikdami savo pareigas tyčiniais veiksmais diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, taip pat buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, lojalumo ir kiti valstybės tarnybos principai, sumenkintas minėtų institucijų vardas, sukurta savivalės, įstatymų nepaisymo nebaudžiamumo sistema.
Teismas nusprendė, kad V. J. ir A. P. gyvenimą kartu patvirtinantį paliudijimą parašęs patalpų savininkas A. P. išteisinamas, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. A. P. raštas nurodomas ne kaip oficialus dokumentas, o kaip pareiškimas, kuriame nurodyta tikrovės neatitinkanti informacija.
Buvęs Velžio seniūnas A. B. ir Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus raštvedė M. G. pripažinti padarę nusikalstamą veiką – suklastoję dokumentus ir disponavę jais, o skyriaus vedėjas S. G. ir specialistė S. B. dar ir piktnaudžiavę tarnybine padėtimi. Jie atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, nustatant 1 metų laidavimo terminą. Baudžiamosios bylos jų atžvilgiu nutrauktos.
Buvęs Panevėžio ligoninės direktorius I. D. pripažintas kaltu sukurstęs kitus asmenis nusikalstamos veikos padarymui, piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, klastojus dokumentus ir jais disponavus. Subendrinus bausmes jam skirta galutinė 90 MGL (3388,50 Eur) dydžio bauda.
Buvusi Juridinio skyriaus vedėja V.J. pripažinta kalta sukursčiusi kitus asmenis nusikalstamai veikai, klastojus abu byloje minimus dokumentus ir jais disponavus. V. J. skirta subendrinta 120 MGL (4518,00 Eur) dydžio bauda.
Jos draugas A. P. pripažintas kaltu padarius nusikaltimą – klastojus dokumentą ir paskirta 70 MGL (2635,50 Eur) dydžio bauda. Prie šiuo nuosprendžiu paskirtos bausmės pridėjus visą neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalį, jam paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 4 metams 9 mėnesiams ir 70 MGL dydžio bauda, tačiau paliktas galioti ankstesnė teismo nutartis dėl lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos taikant intensyvią priežiūrą.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.
Irma Gritėnienė Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja