2024, balandžio 14, Sekmadienis

Panevėžiečiai kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą

Jau kitą savaitę, kovo 15 d., po kelerių metų pertraukos prie popieriaus lapo bus kviečiami visi kalbos aistruoliai – bus rašomas Nacionalinis diktantas. Atviras visiems kalbos mylėtojams Nacionalinis diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai ir siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Prie šios gražios iniciatyvos jungiasi ir Panevėžio miesto savivaldybė, kuri kviečia visus panevėžiečius Nacionalinį diktantą rašyti Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (Šiaulių g. 60) ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Tradiciškai Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Diktanto organizatoriai primena, kad įstaigos, įmonės, mokyklos diktantą gali rašyti savo patalpose, o užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir konkurse galės dalyvauti kovo 16–17 d. sau patogiu metu.

Nacionalinį diktantą galima rašyti ir namuose, tereikia popieriaus lapo (rekomenduojama atsisiųsti šį), rašiklio ir radijo imtuvo ar išmaniojo prietaiso, kad galėtumėte klausyti diktanto per LRT radiją ar portale LRT.lt. Parašytą diktantą atneškite į Šiaulių banko Panevėžio klientų aptarnavimo skyrių (Elektros g. 6), kur jis bus išsiųstas nemokamai, arba  išsiųskite organizatoriams adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Balčikonio g. 3

03500 Vilnius

Diktantą būtina išsiųsti iki kovo 18 d. imtinai.

Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefoną, el. paštą; mokiniai – dar savo klasę ir mokyklą. Duomenys reikalingi, kad organizatoriai galėtų susisiekti su asmenimis, kurie bus kviečiami į finalą.

Parašę diktantą, nufotografuokite jo lapą, kad vėliau galėtumėte pasitikrinti klaidas. Visas diktanto tekstas, rašybos ir skyrybos paaiškinimai bus paskelbti interneto svetainėse: diktantas.lt ir www.vlkk.lt.

100 geriausiai parašiusiųjų bus pakviesti į Nacionalinio diktanto finalą, kuris vyks gegužės mėnesį Vilniuje. Čia bus išrinktas raštingiausias moksleivis, suaugusysis ir užsienio lietuvis.

Diktantą gali rašyti visi, tačiau konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai. Pastarąjį kartą Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės sukurtą tekstą „Milinė“.

Išsamesnė informacija teikiama tel. + 370 45 504 483 (Švietimo skyriaus vyr. specialistė Izolda Pakalnienė).

- Reklama -

Naujausi straipsniai